Świąteczne przecieki dotyczące nowych telefonów HTC i Xiaomi

Świąteczną posuchę informacyjną przerywają dzisiejsze przecieki, które przynoszą nieco informacji na temat nadchodzących urządzeń mobilnych od HTC oraz Xiaomi.
Ten pierwszy producent przygotowuje smartfon z nowej linii U, mający się nazywać ponoć Ocean. Na Twitterze pojawiły się pierwsze zdjęcia wspomnianego modelu.


Sam design może i nie jest powalający, ale nie to w tym telefonie najważniejsze. Nowością ma być technologia Edge Sense, czyli aktywna metalowa ramka telefonu, która obsługuje wiele gestów. Najlepiej widać to na poniższym wideo.


HTC Ocean wyposażony będzie w układ Snapdragon 835, wyświetlacz o przekątnej 5,5″ i rozdzielczości QHD (2560 × 1440), 64 lub 128 GB pamięci wewnętrznej oraz aparat główny o rozdzielczości 12 MP. Premiera ma nastąpić jeszcze w tym miesiącu, a do sprzedaży Ocean ma trafić w maju.

Drugą dzisiejszą ciekawostką jest pojawienie się w sieci zdjęć Xiaomi Mi Mix 2. Pierwszy Mi Mix był niemałą sensacją i wzbudził spore zainteresowanie, co zapewne miało swoje odbicie w wynikach sprzedaży. Po roku możemy doczekać się drugiej wersji smartfona, którego cechą rozpoznawczą są bardzo cienkie ramki wokół ekranu.


Model Mi Mix 2 może zadebiutować już za kilka dni, razem z Xiaomi Mi 6. Mi Mix 2 będzie posiadał wyświetlacz o przekątnej 6.44″ oraz rozdzielczości Full HD. Pojemność baterii ma wzrosnąć do 5000 mAh, co przy takim rozmiarze ekranu wcale nie dziwi. Wykorzystanym procesorem ma być Snapdragon 825 lub 826, zależnie od wersji. Na dole obudowy znajdziemy port USB typu C, u góry zaś złącze 3,5 mm jack oraz port podczerwieni. Niestety, na razie nie opublikowano zdjęć frontu, czyli tego, co najbardziej intrygujące.

Czekacie na któreś z tych urządzeń?

 

Źródło, fot.: Gizmochina, GSMArena

 

Podziel się ze znajomymi: