Świetny smartfon z ekranem HD za 250 złotych? To możliwe!

Xiaomi ostatnimi czasy pokazuje, że można stworzyć smartfona ze świetną specyfikacją, a jednocześnie będącego tanim. Sukcesy firmy, jak chociażby niedawny Redmi 2, wydają się wzmacniać ich pewność siebie.

Xiaomi stawia kolejny śmiały krok. Chiński producent zamierza wprowadzić na rynek smartfon kosztujący 65 dolarów. Model ten będzie prawdopodobnie bardzo podobny do swojego poprzednika, Redmi 2. To co ma go w głównej mierze od niego odróżniać to procesor. Ten bowiem nie będzie, jak poprzednio, produkowany przez Qualcomm, firma zdecydowała się nawiązać współpracę z Leadcore Technology.

Xiaomi nowy smartfonZa niecałe 250 złotych otrzymamy urządzenie z ekranem HD 4,7 cala oraz rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Brzmi nieźle, prawda? A dalej wcale nie jest gorzej! Nie najgorszy układ graficzny Mali T628MP2 pracować będzie wraz z czterordzeniowym procesorem LC1860C wspomnianego już producenta Leadcore Technology. Dodatkowo, 1 GB pamięci RAM oraz 8 GB do dyspozycji użytkownika (nie wiadomo nic o slocie na kartę microSD).

Czy telefon znajdzie dla siebie miejsce na polskim rynku? I najważniejsze, czy urządzenie w ogóle trafi do naszego kraju? Z pewnością byłoby gratką dla osób, które nie chcą przeznaczać zbyt dużo pieniędzy na coś takiego jak smartfon, myślę jednak, że przeszkodą w Polsce może być to, że Xiaomi nie jest zbyt znane w Europie.

 

Źródło: vr-zone.com,
Fot.: news.mydrivers.cobusinesskorea.co.kr

 

Podziel się ze znajomymi: