TUF Sabertooth X99, czyli wytrzymała płyta od Asusa

Seria Asus TUF cieszy się naprawdę dużą popularnością wśród użytkowników zwłaszcza tych, którzy lubią dbać o estetykę swojego sprzętu, a to za sprawą Thermal Armor, który jest stosowany w obecnych konstrukcjach. Dodatkowym ich atutem jest długi okres testowania oraz komponenty o wzmocnionej żywotności i wytrzymałości.

Asus-TUF-Sabertooth-X99Tajwański producent wprowadził właśnie kolejny model z tej rodziny. Mowa tutaj o płycie głównej Asus TUF Sabertooth X99, przeznaczonej dla procesorów Intel Haswell-E na podstawkę 2011-3. Element, który natychmiast rzuca się w oczy to pancerz TUF, w który wyposażony jest laminat oraz płyta TUF Fortifier wzmacniająca konstrukcję, znajdująca się na rewersie konstrukcji.

Firma zastosowała kilka naprawdę ciekawych technologii, między innymi TUF ICe oraz Thermal Radar 2. Dzięki nim dostajemy możliwość zaawansowanej kontroli wszystkich wentylatorów w naszej obudowie. Płyta posiada wiele cech charakterystycznych dla tej wytrzymałej serii – zastosowane tutaj japońskie kondensatory najwyższej jakości czy TUF ESD Guards 2, która chroni przed skokami napięcia. Ciekawostką może być również możliwość kontrolowania oraz monitorowania parametrów za pomocą urządzenia z Androidem dzięki technologi TUF Detective.

Galeria:

Co do wyposażenia płyty w porty oraz złącza, to wygląda ono następująco: po obu stronach gniazda procesora mamy po 4 banki pamięci DDR4, które wspierają pamięci do 2400 MHz oraz pojemności do 64 GB. Karty rozszerzeń możemy tutaj podłączyć do 2 slotów PCI-E x1 lub x4, kolejne 3 złącza PCI-E x16 pozwalają stworzyć konfigurację 3-way SLI lub CrossFire. Nośniki pamięci możemy podłączyć do sześciu SATA 6 Gb/s oraz dwóch SATA Express 10 Gb/s i  złącza M.2 32 Gb/s.
Tylny panel oddaje do naszej dyspozycji 5 portów USB 2.0, 4x USB 3.0 oraz dwa USB 3.1, złącze sieciowe RJ45, wyjścia audio, w tym S/PDIF oraz przycisk do resetowania ustawień UEFI BIOS.

Niestety, cena ani dokładna data wprowadzenia płyty Asus TUF Sabertooth X99 do sprzedaży nie jest znana. Firma udzieli na swój nowy produkt 5 lat gwarancji.

 

Źródło, fot.: rog.asus.com

Podziel się ze znajomymi: