Układ Samsung Exynos 7420 przetestowany w Geekbench

Samsung znany jest z produkcji całej masy urządzeń mobilnych, ale jako jeden z nielicznych producentów tworzy do nich także swoje autorskie procesory.

Jednym z przykładów takiego układu może być Exynos 7420. Jednostka ta ma być najpotężniejszym dotychczas wyprodukowanym procesorem mobilnym przez Koreańczyków i napędzać będzie, nadchodzący wielkimi krokami, nowy flagowiec – Galaxy S6.

Nowe dziecko południowokoreańskiej korporacji zostało ostatnio poddane testom w benchmarku Geekbench, w którym to uzyskało następujące wyniki: 5478 punktów dla wielu rdzeni oraz 1520 punktów w teście dla rdzenia pojedynczego. Dla porównania, starszy układ z Note’a 4 uzyskał wynik gorszy o 1478 (4000 punktów), natomiast Snapdragon 805 aż o 2478 punktów mniej. Exynosa wyprzedza tylko Nvidia Tegra K1, która może pochwalić się wynikiem 1800 dla pojedynczego rdzenia.

geekbench

Z powyższego zrzutu ekranu z programu Geekbench, jasno wynika, że taktowanie rdzeni w procesorze wynosi, mogło by się wydawać, zaledwie 1,5 GHz. Jest to natomiast znany zabieg z architektury big.LITTLE, w myśl której słabsze rdzenie Cortex A-53 odpowiedzialne są za mniej wymagające zadania, co przekłada się na oszczędność baterii, natomiast do “zadań specjalnych” przeznaczone będą rdzenie A-57. Inną ciekawą rzeczą jest to, że wbrew doniesień, jakoby S6 miał mieć 4 GB pamięci RAM, benchmark zarejestrował tylko 3 GB.

Trzeba mieć na uwadze to, że przetestowane zostało prawdopodobnie urządzenie prototypowe, a ostateczna specyfikacja może jeszcze ulec zmianie.

 

Źródło, fot.: primatelabs.com

Podziel się ze znajomymi: