VAIO prezentuje dwa nowe modele laptopów hybrydowych – VAIO Z oraz VAIO Z Canvas

VAIO, już po odłączeniu się od Sony, przedstawia nowe konstrukcje będące urządzeniami hybrydowymi. Mowa tutaj o modelach VAIO Z oraz VAIO Z Canvas. Pierwszy z nich to flagowiec, wyróżniający się bardzo wydajnymi podzespołami, które stanowić mają o jego niepowtarzalności.

 

Wyposażony jest on bowiem, zależnie od wersji, w procesor Intel i7-5557U lub i5-5257U ze zintegrowaną grafiką Intel Iris Graphics 6100. Do tego należy dołożyć słuszną ilość pamięci RAM z zakresu 8 GB – 16 GB oraz dysk SSD o pojemności od 128 GB do 512 GB. Dotykowy ekran o przekątnej 13,3 cala charakteryzuje się bardzo wysoką rozdzielczością – aż 2560 x 1440 pikseli.
Producent zachwala czas pracy na baterii – ten ma wynosić nawet do 20 godzin. Waga produktu, dzięki zastosowanym materiałom (aluminium i poliwęglan), jest stosunkowo niska – 1,34 kg.
Sugerowana cena opiewa na ok. 6000 zł. W tej kwocie zawiera się system Windows 8.1 Pro.

O drugiej z zaprezentowanych konstrukcji, czyli VAIO Z Canvas, wiemy nieco mniej. Przekazano ogólnikową specyfikację – o wydajności stanowić będzie procesor i7 ze zintegrowanym układem graficznym, z kolei pamięci RAM maksymalnie zainstalujemy 16 GB. Rozmiar ekranu to 12,3 cala, który cechuje się rozdzielczością 2560 x 1704. Jest on oczywiście, również dotykowy. Konkretna cena nie jest znana, lecz można się spodziewać, że będzie ona oscylowała w granicach kwoty, którą trzeba będzie wyłożyć na VAIO Z.

Zademonstrowane urządzenia wyglądają bardzo elegancko i stylowo, specyfikacja techniczna także robi dobre wrażenie. Jak myślicie, zrobią one furorę?

 

Źródło: Vaio,
Fot. Canaldocelular

Podziel się ze znajomymi: