Wydajność i zdjęcia Radeona Fury X

Ostatnio poznaliśmy specyfikację nadchodzącego Radeona R9 390X i zestawienie kart z serii R 300, dzisiaj natomiast przedstawiamy najnowsze informacje na temat topowego modelu firmy AMD, nazwanego Fury X.

Radeon Fury X

Dzięki portalowi Videocardz wiemy już, jakiej wydajności możemy się spodziewać po flagowym modelu AMD. Kartę przetestowano w benchmarku 3DMark FireStrike w trybach Extreme oraz Ultra, które wyciskają z kart ostatnie soki i pokazują, na co je stać. Wszystkie zaprezentowane w zestawieniu akceleratory graficzne pracowały w tandemie z procesorem i7-5960X.

Radeon Fury X wydajność w benchmarkuJak widać, Fury X to prawdziwy potwór, mogący rywalizować z najwydajniejszymi kartami NVIDII – GTX’em 980 Ti oraz Titanem X. W trybie Ultra, który renderowany jest w rozdzielczości 4K, przewagę wykazuje produkt AMD, z kolei kiedy obniżymy ją do 1440p, lepszy okazuje się Titan X. Ciekawi jesteśmy, jak wypadnie rywalizacja tych kart w rozdzielczości FullHD, czyli tej obecnie najpopularniejszej. Niestety o samej specyfikacji karty Fury X wiemy niewiele – najważniejszym faktem jest to, że wykorzystuje nowy rodzaj pamięci – HBM – i posiada jej 4 GB.

Poniżej kilka fotek ukazujących opisywany model. Warto zwrócić uwagę na podświetlane logo, kompaktowe chłodzenie wodne z oplecionymi przewodami i nie najładniejszy backplate.

AMD Radeon Fury X

Co Wy sądzicie o tej karcie? Będzie odpowiednią alternatywą dla flagowców NVIDII?

 

Źróło, fot.: Videocardz, WCCFtech

Podziel się ze znajomymi: