Xiaomi na prowadzeniu, czyli wyniki sprzedaży smartfonów w Chinach w 2014 roku

Firma IDC przedstawiła wyniki sprzedaży smartfonów w Chinach w 2014 roku. Nie ulega wątpliwości, że największą popularnością cieszy się Xiaomi, który robi bardzo ciekawy sprzęt. Chińska firma wylądowała na pierwszym miejscu w rankingu, wyprzedając Samsunga czy Lenovo. Nie ma się co dziwić, w końcu ludzie wolą kupić często lepszy i tańszy sprzęt niż ten oferowany przez markę z drugiej pozycji na liście.

sprzedaż smartfonów w chinach 2014Zaraz za Xiaomi, znalazł się wspomniany Samsung z wynikiem 12,5% udziałów. Na trzecim miejscu uplasowało się Lenovo (11,2%), a zaraz za nim kolejno Huawei (9,8%) oraz Coolpad (9,4%).

Zaskakująco dobrze wypadło Apple. W czwartym kwartale ubiegłego roku, sprzedaż najnowszych modeli ze znakiem nadgryzionego jabłka była bardzo wysoka, co pozwoliło przedsiębiorstwu znaleźć się na drugim miejscu z wynikiem 12,3%. Wciąż brakuje ponad 1,2% do Xiaomi, ale to o niebo lepsze położenie niż to, w którym znalazł się Samsung, który spadł za Huawei oraz Lenovo.

sprzedaż smartfonów w chinach 2014_2Chińskie smartfony to świetne wybór – są stosunkowo tanie jak na ich specyfikację w porównaniu do konkurencji. Szkoda tylko, że nie możemy kupić urządzeń Xiaomi w naszym kraju. Miejmy nadzieję, że już niebawem to się zmieni i trafią oficjalnie na polski rynek.

 

Źródło, fot.: ZDNet, Techinasia

Podziel się ze znajomymi: