Xperia Z4 Tablet oraz Xperia M4 Aqua zaprezentowane

Sony, pomimo swoich problemów w segmencie urządzeń mobilnych, właśnie zaprezentowało dwa całkowicie nowe modele. Pierwszym z nich jest piekielnie wydajny Xperia Z4 Tablet. W tym wypadku oznacza to oczywiście zastosowanie najmocniejszych i najlepszych podzespołów – specyfikacja na papierze rzeczywiście wygląda fascynująco. Za moc obliczeniową odpowiada bowiem ośmiordzeniowy (!) procesor Qualcomm Snapdragon 810 o taktowaniu 2,0 GHz. Zainstalowana ilość pamięci RAM to 3 GB, z kolei pamięć wewnętrzna to 32 GB z możliwością dołożenia kolejnych gigabajtów w postaci karty microSD (maksymalnie 128 GB). Tablet wyposażony jest w dwa aparaty – tylny, o rozdzielczości 8,1 megapikseli, mogący nagrywać filmy w rozdzielczości 1080p, oraz przedni, o rozdzielczości 5,1 megapikseli.
Za wyświetlanie obrazu odpowiedzialny jest 10,1-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli, który posiada specjalne szkło odporne na zarysowania i powłokę zapobiegającą pozostawianiu odcisków palców. Kontrolę nad urządzeniem sprawować będzie oczywiście Android w wersji 5.0 Lollipop. Tabletowi nie straszne pył i woda, bowiem posiada odpowiednie filtry i zabezpieczenia. Xperia Z4 Tablet dostępny będzie w dwóch wersjach kolorystycznych – białej i czarnej, a obie prezentują się elegancko i stylowo.
Cena, podobnie jak podzespoły urządzenia, robi wrażenie – wynosić będzie od 2699 zł.

Drugi z opisywanych modeli to smartfon Xperia M4 Aqua. Ten również wyróżnia się nietuzinkową specyfikacją. Na pokładzie znajduje się procesor Qualcomm Snapdragon 615 dysponujący ośmioma rdzeniami (cztery z nich o taktowaniu 1,5 GHz, kolejne – 1,0 GHz). Szybką i stabilną pracę zapewniać będą 2 GB pamięci RAM. Pamięć wewnętrzna, zależnie od wersji, to 8 GB bądź 16 GB, z możliwością rozszerzenia poprzez kartę microSD o maksymalnie 32 GB. Wyświetlacz to panel o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli i przekątnej 5 cali. Do użytku oddano dwa aparaty – tylny, o rozdzielczości aż 13 megapikseli, oraz przedni o rozdzielczości 5 megapikseli. Ten pierwszy umożliwia nagrywanie klipów wideo FullHD (1080p), drugi – HD (720p).
Podobnie jak większy brat, Xperia M4 Aqua działa pod nadzorem Androida 5.0.
Zgodnie z nazwą – telefon jest wodoodporny, a i pyłu się nie boi. Smartfon dostępny jest w trzech kolorach – białym, czarnym i koralowym. Jego oficjalna cena nie została jeszcze podana, ale pierwsze doniesienia mówią o kwocie około 300 euro.

 

 

Źródło, fot.: Sony

Podziel się ze znajomymi: