Firma WD stworzyła chmurę bardziej osobistą (i jeszcze bardziej prywatną)

Nowy system My Cloud OS 3 oddaje pełną kontrolę nad zawartością w ręce użytkowników, udoskonalając funkcje udostępniania zdjęć, tworzenia kopii zapasowej i synchronizacji.

System My Cloud OS 3 firmy WD to przede wszystkim nowy interfejs użytkownika, który zapewnia intuicyjny dostęp do licznych funkcji osobistej chmury NAS, takich jak: udostępnianie zawartości, tworzenie kopii zapasowych i synchronizacja, przy jednoczesnym zachowaniu pełnej prywatności i kontroli nad urządzeniami osobistymi, pracującymi w trybie chmury, ale fizycznie zlokalizowanymi w domu lub w biurze.

MyCloudOS3

„Wiemy, że dla naszych klientów korzystających z chmury osobistej najważniejsze są ich dane i brak konieczności pamiętania o tworzeniu kopii zapasowych danych w komputerach, smartfonach i tabletach, a także centralne zarządzanie zawartością w systemach My Cloud. Klienci podkreślają również, że ważne jest dla nich poczucie pewności, jeśli chodzi o prywatność i możliwość kontroli oraz dostępu z dowolnego miejsca, które im zapewnia nasz system My Cloud OS” — mówi Jim Welsh, wiceprezes i dyrektor generalny Content Solutions Business w firmie WD. „Teraz dzięki systemowi My Cloud OS 3 użytkownicy mogą zarządzać swoimi danymi znacznie prościej niż poprzednio.”

System My Cloud OS 3 jest wyposażony w nowe zaawansowane funkcje zarządzania zdjęciami i plikami wideo, umożliwiające użytkownikowi działanie na dwa sposoby: poprzez witrynę  MyCloud.com i aplikację My Cloud Albums. Witryna MyCloud.com zapewnia użytkownikom dostęp globalny do ich chmury osobistej My Cloud przez intuicyjną przeglądarkę sieciową opartą na interfejsie użytkownika i umożliwia współdzielenie plików, kompleksowe zarządzanie dostępem oraz widok galerii zdjęć i plików wideo. Aplikacja My Cloud Albums, która będzie dostępna do pobrania pod koniec września w sklepach internetowych iTunes i Google Play, daje użytkownikom systemu My Cloud OS 3 możliwość wysłania do wybranych osób odnośnika do lokalizacji ogólnodostępnej lub „albumu” w urządzeniu My Cloud.

System My Cloud OS 3 jest wyposażony w nową funkcję WD Sync™ do synchronizacji danych na wielu komputerach i notebookach, która zapewnia aktualizację plików i dostęp do nich za pośrednictwem praktycznie każdego urządzenia. Nowy system operacyjny umożliwia również użytkownikom konfigurowanie ustawień automatycznej kopii zapasowej zdjęć ze smartfonu lub tabletu i udostępnia nowe narzędzie do szybkiego i łatwego przesyłania plików do urządzeń My Cloud. System operacyjny zapewnia również wsparcie dla urządzeń Chromebook i Chromecast.

MyCloud_Android_Screen

Jako część pakietu My Cloud OS 3, firma WD wprowadziła pakiet oprogramowania dla deweloperów My Cloud Device SDK i My Cloud API, które umożliwiają tworzenie nowych rozszerzeń, funkcji i możliwości w ekosystemie urządzeń chmury osobistej My Cloud. Pakiet oprogramowania dla deweloperów My Cloud Device SDK, oparty na otwartej platformie technologicznej Docker™, co zapewnia deweloperom możliwość łatwego dostępu i współpracy w celu tworzenia dostosowanych funkcji i rozszerzeń. Partnerami, którzy już opracowują nowe funkcje i rozszerzenia z wykorzystaniem nowego pakietu SDK są Plex i Milestone.

Oprócz nowych aktualizacji oprogramowania, firma WD wprowadziła również nową wersję urządzeń chmury osobistej – My Cloud Mirror, wyposażonych w dwa twarde dyski i ustawionych do pracy w trybie Mirror (RAID 1). My Cloud Mirror są wyposażone w nowe funkcje oferowane przez system My Cloud OS 3, udoskonalony procesor i pamięć 512 MB, dla zapewnienia szybszego transferu plików i lepszej obsługi aplikacji.

MyCloud_Mirror_G2

Nowe rozwiązania My Cloud OS 3, My Cloud Device SDK i My Cloud API będą zaprezentowane podczas targów IFA w Berlinie na stoisku firmy WD (nr 103) w hali 11.2.

Ceny i dostępność

System WD My Cloud OS 3 będzie możliwy do pobrania bezpłatnie pod koniec września dla obecnie dostępnych urządzeń chmury osobistej My Cloud. Urządzenia WD które obsługują nowy system operacyjny OS 3 to: My Cloud, My Cloud Mirror, My Cloud Expert Series EX2/EX4, My Cloud Expert Series EX2100/EX4100 i My Cloud Business Series DL2100/DL4100. Klienci mogą również pobrać nowe aplikacje mobilne WD My Cloud ze sklepów iTunes i Google Play.

Wszystkie urządzenia WD My Cloud można kupić w sklepie internetowym wdstore.com i u wybranych sprzedawców detalicznych i dystrybutorów. Pakiety oprogramowania My Cloud Device SDK i My Cloud API będą dostępne dla zainteresowanych deweloperów pod koniec września.

Sugerowane przez producenta ceny detaliczne (MSRP — ang. Manufactured Suggested Retail Price) dla nowej wersji My Cloud Mirror w sprzedaży internetowej w sklepie wdstore.com wynoszą: dla urządzeń o pojemności 4 TB — 309,99 USD, 6 TB — 379,99 USD, 8 TB — 429,99USD; produkty są już dostępne w przedsprzedaży. W polskich sklepach detalicznych powinny pojawić się pod koniec września.

Podziel się ze znajomymi: