Motorola moto g24 i moto g24 power. Nowe smartfony już dostępne w Polsce

Do Polski trafiły dwa modele smartfonów Motorola z popularnej rodziny moto g. Motorola moto g24 oraz moto g24 power wyróżniają się w swoim przedziale cenowym wydajnością, dużą ilością pamięci oraz charakterystycznym dla marki, nowoczesnym i kolorowym designem. Drugie z urządzeń dodatkowo posiada pojemną baterię z funkcją szybkiego ładowania.

 

Nowe smartfony łączy wizualne podobieństwo – tej samej klasy wyświetlacz IPS LCD HD+ o przekątnej 6,56”, odświeżany z częstotliwością 90 Hz[1] oraz identyczny, 8-rdzeniowy procesor MediaTek Helio G85. Model moto g24 debiutuje w Polsce, w wersji 8/128 GB. Model moto g24 power będzie można natomiast kupić w wariancie 8/256 GB, z większą ilością pamięci wewnętrznej. W obu smartfonach obecna jest funkcja RAM Boost[2], która wykorzystuje część pamięci wewnętrznej jako wirtualną pamięć operacyjną i pozwala szybciej uruchamiać aplikacje.

 

W urządzeniach znajdziemy również identyczny zestaw aparatów. Główny moduł 50 MP z przysłoną f/1.8 i technologią Quad Pixel[3], wspierany jest przez sensor Macro Vision. Przedni aparat do selfie to moduł 8 MP z przesłoną f/2.0. Jakość zdjęć robionych w trudnych warunkach oświetleniowych poprawia automatyczny tryb nocny wykorzystujący sztuczną inteligencję (AI), która automatycznie dostosowuje ustawienia aparatów do poziomu oświetlenia.

 

Motorola moto g24 dostępna w aż trzech kolorach!

 

Moto g24, a więc podstawowy model z nowej serii, wizualnie czerpie z charakterystycznego dla rodziny g, niezwykle kolorowego designu. Obudowa jest jednolita, z bardzo smukłą i niewyróżniająca się wyspą aparatu. Smartfon jest więc opływowy, ale jednocześnie lekki oraz solidny. Ma również hydrofobową konstrukcję[4], a wykorzystane tworzywo sprawia, że urządzenie komfortowo leży w dłoni. Jeśli chodzi o wersje kolorystyczne, dostępne są do wyboru aż trzy: grafitowa (Matte Charcoal), lawendowa (Pink Lavender) oraz zielona (Ice Green).

Motorola moto g24

Smartfon wyposażony jest w boczny czytnik linii papilarnych, głośniki stereo z technologią dźwięku przestrzennego Dolby Atmos® oraz złącze jack 3,5 mm dla słuchawek przewodowych. Obudowa skrywa baterię o pojemności 5000 mAh, która wspiera ładowanie TurboPower™ 15 W. Wymiary moto g24 wynoszą: 163,5 x 74,5 x 7,99 mm, przy wadze 181 g.

 

Motorola moto g24 power. Więcej energii i szybsze ładowanie

 

Motorola moto g24 power to interesująca propozycja dla osób, które poszukują smartfona z wystarczającym zapasem energii na dwa dni działania. W stosunku do modelu podstawowego znajdziemy tu pojemniejszą baterię (aż 6000 mAh). Mieści się ona w obudowie, której profil pogrubiono o zaledwie jeden milimetr (163,5 x 74,5 x 8,99 mm), przy symboliczny wzroście wagi urządzenia do 197 g. Funkcjonalnym dodatkiem jest także standard ładowania TurboPower™ 30 W[5] – szybszy i bardziej efektywny. Moto g24 power dostępny jest w dwóch kolorach: błękitnym (Glacier Blue) oraz granatowym (Ink Blue). Nie licząc wspomnianych zmian, konstrukcja urządzenia jest prawie identyczna do podstawowego modelu moto g24 i oba smartfony dzielą te same cechy oraz funkcjonalności.

Motorola moto g24 power

Android 14 od razu z pudełka

 

Wybierając moto g24 lub moto g24 power użytkownik nie musi się martwić o aktualizację do najnowszej wersji Androida, gdyż oba smartfony dostępne są od razu z systemem w wersji 14. Nowa edycja platformy jest wyposażona w funkcje pozwalające lepiej spersonalizować smartfon, dodatkowe zabezpieczenia oraz rozwiązania usprawniające codzienne korzystanie z systemu. Smartfony oferują także lekką, wygodną i nieobciążającą urządzenia nakładkę My UX, która otwiera przed użytkownikiem między innymi możliwość obsługi moto g za pomocą wygodnych gestów.

 

Ceny oraz dostępność w Polsce

 

Rekomendowana cena detaliczna smartfona motorola moto g24 (8/128 GB) to 699 zł. Model moto g24 power (8/256 GB) został natomiast wyceniony na 899 zł. Oba urządzenia znajdziemy w ofercie sklepów: RTV EURO AGD, Media Expert, Media Markt, x-kom, Neonet oraz Komputronik. Motorola moto g24 (8/128 GB) pojawi się również w ofercie sieci Play.

Motorola moto g24 power

  


[1] W trybie automatycznym minimalna częstotliwość odświeżania wynosi 60 Hz, a maksymalna — 90 Hz. Rzeczywista częstotliwość odświeżania może być niższa i zmieniać się w zależności od ograniczeń związanych z aplikacjami i zawartością, a także wymagań, ustawień trybu urządzenia i innych czynników.

[2] Funkcja rozszerzonej pamięci operacyjnej RAM Boost wykorzystuje pamięć wewnętrzną telefonu jako wirtualną pamięć operacyjną, zmniejszając pojemność pamięci masowej, dlatego podczas korzystania z niej zmniejsza się ilość dostępnej pamięci dla użytkownika. Funkcja ta jest domyślnie włączona, ale można ją wyłączyć. 8 GB fizycznej pamięci RAM + do 8 GB RAM Boost (4 GB domyślnie | 8 GB maksymalnie).

[3] Matryca o rozdzielczości 50 MP łączy 4 piksele w 1, co zapewnia efektywną rozdzielczość zdjęć 12,5 MP.

[4] Konstrukcja hydrofobowa tworzy barierę chroniącą przed umiarkowanym narażeniem na oddziaływanie słodkiej wody, np. przypadkowym zalaniem, zachlapaniem, potem czy lekkim deszczem. Produkt nie jest przeznaczony do zanurzania w wodzie ani narażania go na działanie wody lub innych płynów pod ciśnieniem. Odporność może z czasem się zmniejszać. Produkt nie jest wodoszczelny.

[5] Ładowanie maksymalnie z mocą 30 W. Ładowanie TurboPower™ dostępne tylko z ładowarką Motorola TurboPower™ 33 (dodaną w komplecie w Ameryce Łacińskiej, regionie Azji i Pacyfiku oraz pozostałych krajach regionu EMEA, a sprzedawana osobno w krajach skandynawskich i Francji) lub o wyższej mocy. Ładowarka Motorola TurboPower™ 33 ani o wyższej mocy nie zwiększy maksymalnej wydajności ładowania.

Podziel się ze znajomymi: