Akcesoria samochodowe do telefonu – czego potrzebujesz w czasie jazdy?

Musisz zadzwonić?

Rozmowa telefoniczna podczas jazdy samochodem nie tylko jest zabroniona przez przepisy o ruchu drogowym, ale również stanowi realne niebezpieczeństwo dla Ciebie oraz innych uczestników ruchu. Jeśli zatem chcesz mieć możliwość rozmawiania przez telefon w czasie prowadzenie pojazdu lub wymaga tego od Ciebie Twoja praca, musisz wyposażyć się w zestaw słuchawkowy lub głośnomówiący. Zestawy głośnomówiące tracą swoją popularność na rzecz słuchawek Bluetooth, tym bardziej, że w nowych samochodach zwykle są już na wyposażeniu. Dlaczego warto postawić właśnie na słuchawki Bluetooth?

  • Mają ergonomiczny kształt i nie wypadają z ucha, dzięki czemu możesz trzymać je w uchu przez wiele godzin.
  • Umożliwiają odbierania i zakańczanie połączeń.
  • Gwarantują wysoką jakość dźwięku, redukując szumy i inne zakłócenia.

Kiedy brakuje energii

Kolejnym niezbędnym w samochodzie akcesorium do telefonu jest ładowarka. W pojeździe naładujesz telefon w gnieździe zapalniczki samochodowej 12V. Możesz skorzystać z ładowarek ze zintegrowanym kablem, jednak znacznie bardziej wszechstronne są ładowarki samochodowe USB. Pełnią one de facto formę przejściówki pomiędzy kablem USB a gniazdem zapalniczki. Jako że większość urządzeń mobilnych posiada dzisiaj gniazda ładowania USB, ten typ ładowarek posłuży nie tylko do ładowania telefonu, ale również tabletu, nawigacji, przenośnego głośnika czy samochodowego odkurzacza. Szczególną uwagę warto zwrócić na wielogniazdowe ładowarki samochodowe, które umożliwiają ładowanie kilku urządzeń jednocześnie.

Nie trzymaj telefonu w ręce

Obydwie ręce kierowcy powinny spoczywać na kierownicy, dlatego jeśli chcesz używać telefonu podczas jazdy, musisz skorzystać z uchwytu. Producenci prześcigają się w pomysłach, by stworzyć jak najbardziej ergonomiczne uchwyty samochodowe na telefon. W zależności od własnych preferencji oraz kształtu kokpitu, wybierz taki uchwyt, który zagwarantuje Ci największe bezpieczeństwo oraz wygodę.

Uchwyt z przyssawką na szybę

Są bardzo łatwe w montażu i gwarantują dużą stabilność. Ich ogromną zaletą jest to, że telefon znajduje się blisko szyby. Dzięki temu Twój wzrok nie odrywa się od drogi, kiedy zerkasz na mapę lub wybierasz numer połączenia.

Uchwyty na kratkę nawiewu

Największą zaletą tych uchwytów jest to, że smartfon znajduje się w zasięgu ręki, co szczególnie cenią sobie niżsi kierowcy. Aby odebrać połączenie lub skorzystać z innej funkcji nie musisz wychylać się lub zmieniać pozycji.

Uchwyty mocowane na desce rozdzielczej

Za pomocą przyssawki umiejscowisz swój telefon w dowolnym miejscu, które jest w zasięgu Twojej ręki. Małym mankamentem jest nieco mniejsza stabilność niż w przypadku wyżej opisywanych rodzajów uchwytów.

Podziel się ze znajomymi: