Ciekawe funkcje i zastosowania smartfonów

Uniwersalny pilot, wykrywacz metali czy poziomica – takie funkcjonalności posiadają nowoczesne smartfony. Urządzenia te pozwalają nam nie tylko na zróżnicowaną komunikację ze znajomymi i wyszukiwanie informacji. Oto kilka ciekawych zastosowań smartfonów, dzięki którym jeszcze bardziej ułatwimy sobie życie.

Jeśli użytkowanie smartfona ograniczamy jedynie do wysyłania wiadomości, dzwonienia czy przeglądania mediów społecznościowych, to zdecydowanie nie wykorzystujemy możliwości, które daje nam posiadany sprzęt. Okazuje się bowiem, że smartfon wyręczy nas w wielu czynnościach, które wymagałyby użycia innych akcesoriów i urządzeń.

smartfon_

Trzymaj pion

W prawdzie poziomicy w smartfonie nie będziemy raczej używać na placu budowy, ale w trakcie drobnych prac wykończeniowych w domu z pewnością się przyda np. podczas wieszania ramek na ścianie lub przytwierdzania do niej półek. Działanie poziomicy w urządzeniu jest możliwe dzięki takim czujnikom jak akcelerometr oraz żyroskop, oraz po ściągnięciu odpowiedniej dla systemu operacyjnego aplikacji.

Uniwersalny pilot w jednym urządzeniu

Możliwość używania sprzętu jako uniwersalnego pilota z pewnością docenią wszyscy rodzice, których pociechy z lubością przyciskają klawisze sterowników telewizorów oraz innych domowych urządzeń. Smartfon, który mamy zazwyczaj przy sobie, może sterować pracą telewizora, odtwarzacza DVD itd., pozostając poza zasięgiem dzieci. Aby faktycznie móc zmieniać w ten sposób kanały, zarówno smartfon, jak i telewizor muszą być połączone z tą samą siecią, a także konieczne jest pobranie aplikacji.

Fotograf kulinarny

O tym, że kolejne modele flagowych smartfonów poszczególnych producentów są wciąż ulepszane, wiadomo powszechnie. Jednym z najważniejszych parametrów docenianych przez użytkowników jest dobry aparat. Okazuje się jednak, że najbardziej wymagającym użytkownikom dobry aparat nie wystarczy, dlatego np. Samsung Galaxy s7 posiada zróżnicowane tryby fotografowania w tym nawet taki przeznaczony do zdjęć kulinarnych. Uruchamiając taką funkcje aparatu, sprawimy, że przygotowane przez nas dania na zdjęciach będą prezentować się jeszcze lepiej niż w rzeczywistości.

Wykrywacz metali

Dzięki wbudowanemu w smartfony magnetometrowi, po zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji, nasz sprzęt może spełniać również funkcję wykrywacza metali. Nie ma wprawdzie co liczyć na czułość porównywalną z profesjonalnymi urządzeniami tego typu, ale smartfon w tej roli z pewnością będzie pomocny podczas poszukiwań zagubionych monet czy kluczy. Dodatkowo wykorzystując ten sam czujnik, urządzenie może pełnić również rolę kompasu, dzięki czemu będziemy mogli łatwiej zorientować się w nieznanym terenie.

Z widokiem na gwiazdy

Smartfony są powszechnie wykorzystywane w roli nawigacji i sprawnego poruszania się w terenie. Niewielu jednak wie, że dzięki urządzeniu, na którym zainstalowano specjalne oprogramowanie, można poruszać się również po niebie. Aplikacja Sky Guide korzystająca z GPS-u oraz czujnika ruchu pozwoli nam dokładnie przyjrzeć się gwiazdom na wieczornym niebie. Wystarczy skierować telefon w stronę konkretnej konstelacji, aby na ekranie wyświetlił się jej dokładny układ oraz wiele ciekawych informacji na jego temat. Ponadto aplikacja pozwala odnaleźć interesujące nas gwiazdy i pokierować nas w miejsce, gdzie są one widoczne.

Więcej ciekawych informacji o wykorzystaniu możliwości smartfonów oraz zainstalowanych na nich aplikacji można przeczytać tu.

Uwaga – powyższy tekst nie został przygotowany przez redakcję TechKiller.pl.

Podziel się ze znajomymi: