Co kryje w sobie Huawei P8 Lite?


Huawei to obecnie jeden z popularniejszych, coraz bardziej liczący się producent telefonów komórkowych na świecie. Systematycznie wzbogaca swoją ofertę o nowe modele, a jednym z lepszych, jak ukazał się w ostatnich latach, jest Huawei P8 Lite. Poznajmy go i zobaczmy, co ma do zaproponowania.

Jak przedstawia się specyfikacja?

Ocena smartfona powinna zaczynać się od sprawdzenia najważniejszych parametrów, które co prawda nie pokazują całej wartości danego modelu, ale pozwalają lepiej go poznać. W przypadku Huawei P8 Lite wygląda to następująco: 5-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, 2 GB RAM pamięci i 16 GB pamięci wbudowanej. Co dalej? Procesor Kirin 620 z ośmioma rdzeniami ARM Cortex, system Android 5.0 Lollipop, aparat 13 Mpix w pojedynczą lampą doświetlającą oraz kamerka 5 Mpix. Poza tym komunikacja dzięki WiFi 802.11 b/g/n oraz Bluetooth 4.1, porty: microUSB 2.0, dual SIM, slot kart microSD do 64 GB, 3,5 mm jack audio, bateria – dość solidna, ale bez rewelacji, bo 2200 mAh, wymiary – 143 x 70,6 x 7,7 mm, waga 131 g.

Wygląd Huawei P8 Lite – jak się prezentuje?

Trzeba przyznać, że Huawei P8 Lite wygląda naprawdę dobrze, podobnie zresztą jak model z wyższej półki – P8. W porównaniu do poprzednika jest trochę mniejszy i niestety został wykonany z plastiku. Nie znajdziemy tu żadnych aluminiowych elementów, ale przecież mówimy o sprzęcie za mniej niż 1000 złotych. Ogromnym plusem jest niewielka masa i smukłość telefonu, a także nieduże wymiary pozwalające komfortowo obsługiwać go jedną ręką. Ogólnie jakość wykonania stoi na wysokim poziomie, nawet mimo tego, że nie najlepiej są spasowane niektóre przyciski m.in. głośności i zasilania. Wadą może być też to, że nie ma swobodnego dostępu do baterii.

Wyświetlacz – jak go ocenić?

Wyświetlacz został wykonany w technologii IPS TFT LCD, która zapewnia perfekcyjną jakość wyświetlanego obrazu. Problemem jednak są kąty widzenia, jakie nie są złe, ale mogłyby się lepiej prezentować, szczególnie że nawet po lekkim wychyleniu wyświetlane treści bledną, kontrast statyczny zaś nie zachwyca. Lepiej za to prezentuje się sprawa z jasnością maksymalną, w czym pomaga tu tryb zwiększonej czytelności w słońcu. Do nocnego czytania zaś wystarcza spokojnie jasność minimalna. Pozytywnie też zaskakuje automatyczna regulacja podświetlenia ekranu.

Jak szybko pracuje Huawei P8 Lite?

To jedna z ważniejszych kwestii, nierzadko decydujących o tym, czy zdecydujemy się na dany model. Czy szybkość P8 Lite jest zadowalająca? Zależy jak ten parametr rozpatrywać, ale w porównaniu do modelu P8 widać różnicę na korzyść omawianego sprzętu. Zdarza się, że smartfon zwolni, nagrzeje się, na chwilę zawiesi, ale patrząc całościowo – nie przeszkadza to w niczym, gdyż te momenty nie trwają długo. Wzrost temperatury telefonu nie obniża tu jakoś bardzo komfortu użytkowania, więc o tę kwestię nie ma co się specjalnie martwić.

Jak widać, Huawei P8 Lite to naprawdę porządny sprzęt, a jego nieliczne mankamenty nie są na tyle poważne, aby rezygnować z zakupu.

Podziel się ze znajomymi: