Co warto wiedzieć na temat internetu światłowodowego?

Nie ma co się oszukiwać – każdy marzy o szybkim i niezawodnym internecie, który zapewni mu nieograniczony dostęp do informacji. Dlatego nie dziwi, że coraz więcej operatorów decyduje się na wprowadzenie do swojej oferty internetu światłowodowego. Pierwszy raz spotykasz się z tą nazwą? A może zastanawiasz się nad zmianą dotychczasowego dostawcy sieci i nie wiesz, na co się zdecydować? W takim razie koniecznie przeczytaj poniższy tekst! Przedstawiamy w nim, co warto wiedzieć na temat internetu światłowodowego.

fiber optical network cable

Co to jest światłowód?

Internet oparty na technologii światłowodowego dostępu cieszy się ostatnio ogromną popularnością i w ciągu zaledwie kilku miesięcy stał się dużą konkurencją dla transferu na łączu telefonicznym, kablu czy LTE. Zastanawiasz się, w czym tkwi ten fenomen? Przede wszystkim w światłowodach, czyli przezroczystych strukturach z włókna szklanego. Początkowo chciano wykorzystać je do oświetlania budynków, ale z czasem dostrzeżono możliwość zastosowania ich w komunikacji. Pierwszy światłowód na potrzeby tej branży powstał pod koniec lat 70. i w ciągu zaledwie kilku dekad zaczęto używać go nie tylko w telefonii, telewizji i medycynie (np. do produkcji endoskopów), ale też do produkcji kabli ze specjalnych włókien światłowodowych, które dzięki kilku warstwom zapewniają stabilność połączenia sieciowego.

Jakie są zalety internetu światłowodowego?

Zależy Ci na szybkości i nielimitowanej ilości pobieranych danych? Wszystko wskazuje na to, że internet światłowodowy to idealne rozwiązanie dla Ciebie! Decydując się na skorzystanie z usług dobrych i renomowanych operatorów ISP takich jak https://telewizjaswiatlowodowa.pl możesz mieć pewność, że zagwarantujesz sobie dużą przepływność informacji. Dzięki zastosowaniu technologii FTTH prędkość pobierania danych może osiągnąć nawet w 1000 Mb/s (w przyszłości możliwe nawet 10000 Mb/s!), podobnie jak prędkość ich wysyłania. Dla porównania, w internecie bezprzewodowym w sieciach komórkowych (LTE) wynosi ona maksymalnie 150 Mb/s! Dużym plusem jest też nieograniczona liczba pobieranych danych oraz stabilność łącza i parametrów (zależą tylko od rodzaju pakietu, który wykupisz). Do tego światłowody odporne są na różnego rodzaju zakłócenia magnetyczne i atmosferyczne, dlatego z powodzeniem można ich używać je do systemów smart home, np. do sterowania pralką lub odkurzaczem.

Czy warto zdecydować się na internet światłowodowy?

Oczywiście, że tak! Internet światłowodowy sprawdzi się nie tylko w sieciach domowych, ale też w dużych firmach i przedsiębiorstwach, w których potrzebne jest stabilne połączenie, odporne na zakłócenia. Wybierając takie rozwiązanie możesz mieć pewność, że Twoje łącze będzie stałe i niezawodne. A do tego bardzo szybkie – obecnie w Polsce nie ma szybszego internetu niż ten światłowodowy. Nawet jeśli będziesz używać na raz kilku urządzeń wymagających dostępu do sieci – laptopów, smartfonów, tabletów, iPadów – prędkość odbierania i wysyłania danych nie zmaleje.

Uwaga – powyższy tekst nie został przygotowany przez redakcję TechKiller.pl.

Podziel się ze znajomymi: