Czym są kreatory stron www?

Czym są kreatory stron www?

 

Do niedawna stworzenie profesjonalnej strony www wymagało kodowania. To już przeszłość. Teraz każdy, bez doświadczenia w programowaniu czy nawet zaawansowanej wiedzy informatycznej, może samodzielnie zbudować dobrze wyglądającą i działającą witrynę. Do tego celu służą kreatory stron www. 

Jak działają kreatory stron www?

Kreatory to narzędzia, które umożliwiają zaprojektowanie witryny poprzez wybór i modyfikację gotowych elementów, takich jak menu, obrazy, pola tekstowe, galerie zdjęć, przyciski i wiele, wiele więcej. Takie elementy umieszcza się na projekcie strony metodą przeciągnij i upuść. Dzięki temu użytkownik już na etapie projektowania widzi, jak będzie wyglądała gotowa witryna. 

 

Poza tym, takie narzędzia umożliwiają stworzenie strony na jednym z gotowych szablonów. Są to wzory, na których wstępnie zostały umieszczone poszczególne elementy. Zadaniem użytkownika będzie tu dopasowanie ich do własnych potrzeb. Najczęściej będzie chodzić tu o podmienienie zdjęć lub grafik, dodanie informacji kontaktowych i tym podobne. 

Dla kogo to dobre rozwiązanie?

Według Macieja Szczycińskiego, autora strony www.kreatorystronwww.pl, takie programy mają szerokie zastosowanie. Chętnie korzystają z nich zarówno agencje i freelancerzy pracujący dla klientów, jak i osoby zakładające stronę dla własnego małego biznesu czy organizacji pozarządowej, a także użytkownicy, którzy chcą stworzyć amatorską witrynę internetową. Wiąże się to z tym, że korzystanie z nich jest nie tylko łatwe, ale też przyspiesza pracę i daje świetne efekty. 

 

Co więcej, w dzisiejszych czasach prawie każdy kreator umożliwia tworzenie stron responsywnych, czyli takich, które dostosowują się do ekranów różnych wielkości. To szczególnie ważne, jeśli chcemy dostosować witrynę do ekranów urządzeń mobilnych, czyli telefonów i tabletów, a o tym w dzisiejszych czasach nie można zapominać. 

Podsumowanie

Jeśli chcesz zbudować witrynę, powinieneś z pewnością zainteresować się zagadnieniem pracy w kreatorach. to narzędzia z jednej strony proste w obsłudze, a z drugiej dające zdecydowanie zadowalające możliwości twórcze osobom, które z nich korzystają. 

 

 

Podziel się ze znajomymi: