Dlaczego warto postawić na śledzenie przesyłek Allegro?

W ostatnich latach coraz większa ilość sprzedawców postanowiła trwale związać swoją działalność z Internetem. Zazwyczaj pomagają tu popularne platformy aukcyjne i sprzedażowe, jak choćby powszechnie znane Allegro. Jest to bardzo krótka droga do rozwinięcia własnej działalności – umiejętnie korzystając z dostępnych perspektyw, można liczyć na naprawdę duże zyski.

 

Niestety, nie jest to droga pozbawiona wyzwań. Główną przeszkodą dla łatwego sukcesu finansowego jest intensywnie działająca na tych platformach konkurencja, z która trzeba walczyć o każdego klienta. Jak się okazuje, zadowolenie z zakupu w sieci to nie tylko jakość oferowanego produktu, ale i cała obsługa związana z jego dostawą. Aby zaskarbić sobie zaufanie konsumentów, należy zatem zapewnić im łatwy dostęp do nowoczesnych, wygodnych rozwiązań, jak choćby śledzenie przesyłek Allegro, które z pewnością silnie wpłyną na ich ostateczną opinię.

Wybór firmy kurierskiej – jak zyskać śledzenie przesyłek Allegro i inne korzyści?

To oczywiste, że realizacja zamówienia w dużej mierze uzależniona jest od poziomu usług firmy kurierskiej, na której ofertę zdecydujemy się jako sprzedawca. Wybór ten należy dobrze przemyśleć. Jednym z faworytów do takiej współpracy jest firma GLS, znana z zapewniania wielu korzyści dla swoich stałych klientów. Wymienić można tu między innymi:

  • śledzenie przesyłek Allegro i innych w czasie rzeczywistym,
  • standard dostawy w kolejnym dniu roboczym,
  • odpowiedzialność do wysokości wartości towaru (do 6000 zł za paczkę),
  • cyfrowy podpis odbiorcy dostępny online,
  • drugą próbę doręczenia paczki wliczoną w cenę.

Integracja GLS – jak ułatwić sobie pracę za pomocą ErpBox?

Rozwój sklepu oznacza także zwiększenie się nakładu sprzedaży, co szybko może przerosnąć możliwości ręcznej obsługi wysyłek. Jest to dość złożony i wielopunktowy proces, dlatego prawdziwym przełomem może okazać się skorzystanie z wyspecjalizowanych narzędzi, które znacznie ograniczą czas, który poświęcić trzeba zarządzaniu dostawą. System ErpBox stanowi klucz do optymalizacji pracy sklepu, a jego integracja z firmą kurierską GLS otwiera przed sprzedawcą wiele przydatnych możliwości, takich jak:

  • bezpośrednie pobieranie danych na temat przesyłki ze stron internetowych,
  • śledzenie aktualnego położenia paczki poprzez jej numer nadawczy,
  • tworzenie dokumentacji dla wszystkich zrealizowanych zamówień,
  • automatyczne generowanie druków przewozowych z przypisaniem danych zamówienia     do konkretnego kuriera.

W praktyce integracja ta oznacza sprawniejsze i szybsze wysyłki, a także znaczne ograniczenie ryzyka potencjalnych błędów – warto z niej skorzystać!

Podziel się ze znajomymi: