Dlaczego warto zainwestować w system ITManager? 3 korzyści

Dlaczego warto zainwestować w system ITManager? 3 korzyści

Codzienna obsługa rozbudowanej architektury informatycznej w firmie to zadanie wymagające niesamowicie intensywnej pracy. Na rynku znajdziesz wiele narzędzi, które mają uprościć Ci wykonywanie poszczególnych zadań. Ale takie rozwiązania działają jedynie punktowo. W efekcie cały czas musisz nadzorować pracę urządzeń sieciowych, procesy instalacji aplikacji, temat aktywności pracowników. Musisz skrupulatnie zajmować się wszelkimi procesami IT, jeśli wszystko ma działać, jak należy. W tym poradniku poznasz oprogramowanie, które umożliwi Ci nadzór nad tym wszystkim z poziomu Twojego komputera. Taką funkcjonalność zapewnia system ITManager, czyli nowoczesne narzędzie dla firmowych działów IT i nie tylko. Zapoznaj się z 3 poniższymi zaletami, a zobaczysz, jak Twoja praca może stać się znacznie prostsza. Zapraszamy!

1. System ITManager umożliwia Ci zdalne zarządzanie infrastrukturą informatyczną przedsiębiorstwa i nie tylko

System ITManager składa się z kilkunastu modułów, które razem umożliwiają Ci nadzór wszystkiego, co dotyczy IT. Jednym z ważniejszych elementów oprogramowania jest możliwość bieżącego administrowania bazą konfiguracji komputerów, oprogramowania i innych zasobów. Taka funkcjonalność ułatwi Ci planowanie budżetu związanego z zakupem sprzętu elektronicznego oraz sprawi, że będziesz mógł zarządzać stanowiskami komputerowymi z poziomu fotela. Ponadto zyskasz możliwość bieżącego nadzoru nad firmowym sprzętem i oprogramowaniem. To samo będziesz mógł robić również z innymi parametrami firmowej infrastruktury informatycznej, takimi jak sieć LAN, czy legalność oprogramowania.

2. Bieżący monitoring sieci LAN zapewnia Ci łatwe nadzorowanie pracy wszystkich urządzeń sieciowych

Systemowe rozwiązanie umożliwiające monitorowanie sieci LAN daje Ci pełny nadzór nad pracą całej sieci, wszystkich podsieci i każdego urządzenia, które w niej pracuje. Takie centralne zarządzanie to najprostszy sposób na sprawną pracę poszczególnych elementów sieci i infrastruktury informatycznej. Do pełni szczęścia brakuje tylko możliwości administrowania legalnością oprogramowania. Oczywiście znajdziesz ją w systemie ITManager.

3. Zdalne zarządzanie legalnością oprogramowania i system zarządzania zasobami informatycznymi znacznie przyspieszy Twoją pracę

W końcu poznasz wszystkie aplikacje znajdujące się na poszczególnych komputerach i dowiesz się, które są przydatne, a które mogą zostać usunięte. Ponadto zyskasz zestaw informacji dotyczący legalności danego oprogramowania. Dzięki takim funkcjonalnościom unikniesz problemów z obecnością nielegalnego oprogramowania na firmowych komputerach i z łatwością pozbędziesz się zbędnych rzeczy z dysków. A to prosta metoda na optymalizację firmowych zasobów informatycznych.

Podsumowanie

System ITManager zapewnia mnóstwo funkcjonalności ułatwiających codzienną pracę działów IT i nie tylko. W tym artykule poznałeś jedynie 3 korzyści z inwestycji w takie oprogramowanie. Ale w praktyce moglibyśmy wymieniać je bez końca. Jeśli system ITManager Cię zainteresował i chcesz poznać wszystkie jego możliwości, to przejdź na stronę it-man.pl. Znajdziesz tam wszystkie informacje dotyczące tego oprogramowania. Sprawdź sam!

Podziel się ze znajomymi: