Eset Parental Control – kontrola dzieci na urządzeniach mobilnych

Wraz z dostępem dzieci do urządzeń mobilnych pojawił się problem kontroli ich aktywności. Wielu producentów antywirusów zdecydowało się na stworzenie aplikacji do kontroli  rodzicielskiej. ESET jako jeden z liderów rynku w Polsce oferuje taką właśnie aplikacje pod nazwą Eset Parental Control.

eset-parental-control-nod32sklep-pl_-1

Eset Parental Control – aplikacja do kontroli aktywności najmłodszych użytkowników na urządzeniach mobilnych

Obecnie dzieci mają powszechny dostęp do urządzeń mobilnych, dlatego warto zadbać o ich dobro i mieć możliwość kontroli tego, co oglądają w internecie, czy w jakie grają gry.

Taka wiedza będzie przydatna w procesie wychowawczym. Przedstawiamy oprogramowanie do kontroli i śledzenia lokalizacji dziecka.

Jedną z podstawowych funkcji na smartfonach jest możliwość korzystania z aplikacji oraz przeglądanie stron internetowych (obsługiwanych przez przeglądarkę internetową). Wraz ze wzrostem dostępności do urządzeń mobilnych zwiększa się czas, jaki nasze dzieci poświęcają na korzystanie z tabletu lub telefonu komórkowego.

Najpopularniejszym systemem operacyjnym na urządzenia mobilne jest Android, właśnie na ten system ESET prezentuje swoją propozycję do kontroli rodzicielskiej pod nazwą https://nod32sklep – Eset Parental Control for Android . Oprogramowanie do kontroli rodzicielskiej pozwala kontrolować aktywność użytkownika na urządzeniach mobilnych, jak również wskaże obecną lokalizację naszego dziecka. Jest to pełnoprawna aplikacja do sprawdzania miejsca, w którym przebywa posiadacz telefonu.

Lokalizacja jest dostępna, w przypadku gdy na urządzeniu jest włączona transmisja danych (lokalizacja dziecka zostanie przesłana do konta zarządzającego). Podstawowe narzędzie aplikacji oddaje nam kontrolę przeglądanych stron przez nasze dziecko. Oprócz monitorowania odwiedzin na różnych witrynach, możemy także zablokować dostęp do niektórych, niepożądanych stron www, które zawierają, według nas nieodpowiednią treść.

Dziecko może odblokować dostęp do konkretnej strony, tylko wtedy gdy otrzyma zgodę od rodzica zarządzającego kontem, aby uzyskać akceptację należy wysłać z poziomu aplikacji specjalną prośbę. Dzięki temu rodzice decydują o stronach internetowych, które przegląda ich dziecko. W sytuacji gdy strona jest zablokowana, a zostanie zaakceptowana będzie potraktowana jako jednorazowa prośba, dodana do wyjątków w specjalnym panelu zarządzającym.

Kontrola gier na Androidzie

Ulubioną rozrywką dzieci są gry komputerowe czy gry online. Eset Parental Control pozwala określić czas, który dziecko może przeznaczyć na gry. Dla przykładu, za pomocą specjalnego kalendarza wyznaczamy, w jakich godzinach odbywają się zajęcia i w tym czasie uruchamianie gier jest zablokowane. W kalendarzu możemy wyznaczyć ilość godzin, kiedy gry będą dostępne. Możemy określić na przykład 1 godzinę dziennie. Ciekawą opcją jest również możliwość sprawdzenia, na jaką aplikację nasze dziecko poświęca najwięcej czasu, co oznacza że budzi największe zainteresowanie.

Oprócz kontroli aplikacji, przeglądania stron, śledzenia lokalizacji, mamy do dyspozycji inną, ciekawą funkcję. Polega ona na wysyłaniu specjalnego smsa, który będzie blokował urządzenia do momentu, aż dziecko nie oznaczy wiadomości jako przeczytanej.

Wszystkie wymienione wyżej funkcje są sterowane za pomocą przejrzystego panelu, który wyświetlany jest w przeglądarce internetowej lub na urządzeniu mobilnym.

Eset Parental Control jest dostępny w korzystnym pakiecie antywirusowym Eset Security Pack, który występuje w wariantach 1+1 lub 3+3. W pakiecie Security Pack możemy oprócz antywirusa dodać ochronę na komórkę – Eset Mobile Security oraz opisywaną wyżej aplikację do kontroli naszego dziecka.

Warto wspomnieć, że posiadając 1 licencję Parental Control możemy kontrolować wszystkie urządzenia w naszej rodzinie.

Uwaga promocja na antywirusy ESETA: dla czytelników TechKiller.pl kod „techkiller” obniża wartość zamówienia o 11%. Promocja obejmuje wszystkie produkty dostępne w sklepie (w tym i również na Eset Parental Control) https://nod32sklep.pl.

Podziel się ze znajomymi: