Jak kupić używanego laptopa?

Gdzie szukać używanego laptopa?

Używanego laptopa można kupić w komputerowych outletach, na aukcjach internetowych, a także od osób prywatnych.

Rzeczywistość dowodzi, że tanie laptopy najlepiej kupować w komputerowych outletach i na aukcjach internetowych, poszukując ogłoszeń z najbliższej okolicy – rozwiązanie to umożliwia umówienie się ze sprzedającym i bezpośrednią ocenę sprzętu. Warto pamiętać, że sam fakt oglądania czy testowania urządzenia nie oznacza konieczności dokonania zakupu. Faktem jest, że działanie to często wymaga sporych nakładów czasowych, nie mniej jednak nagrodą za włożony wysiłek okazuje się dobry sprzęt w przystępnej cenie.

Na co zwrócić uwagę poszukując używanego laptopa?

Planując zakup używanego laptopa, dobrze jest ustalić parametry, które powinien posiadać sprzęt. Przykładowo, osoba, która zamierza wykorzystywać urządzenie do prac biurowych czy oglądania filmów, nie musi kupować sprzętu z dedykowaną grafiką, dostosowaną do wymagających gier.

Przeglądając dostępne propozycje nietrudno zauważyć, że tanie laptopy sprawdzą się praktycznie w każdej sytuacji, bez względu na to, czy będą to prace biurowe, oglądanie filmów, czy też zaawansowane gry. Istotną kwestią jest w tym przypadku procesor – warto jednak pamiętać, że niektóre tanie laptopy faktycznie posiadają mocny procesor, nie mniej jednak dostępny w wersji niskonapięciowej, co w rzeczywistości może w istotny sposób wpłynąć na użytkowanie sprzętu.

Kolejną kwestią jest pamięć RAM – tanie laptopy przeznaczone do prac biurowych mają w tym przypadku zdecydowanie mniejsze wymagania niż sprzęt służący do gier. Zakłada się, że optymalna ilość pamięci RAM dla laptopów dłużących do korzystania z zasobów sieci, multimediów oraz obróbki zdjęć, wynosi od 2-4 GB.

Istotnym elementem jest także dysk twardy. Często można usłyszeć, że im większa pojemność, tym lepiej – bez wątpienia jest w tym stwierdzeniu sporo racji, warto jednak zastanowić się, jakie dokumenty będą przechowywane w zasobach urządzenia, dostosowując pojemność dysku do indywidualnych potrzeb.

Ostatnim komponentem jest karta graficzna. Karty mobilne, w które wyposażone są tanie laptopy, dzielą się na zintegrowane i dedykowane – wybór zależy od docelowego przeznaczenia sprzętu oraz indywidualnych potrzeb użytkownika.

Podziel się ze znajomymi: