Jak obniżyć koszta w firmie? Poznaj zalety sprzętu poleasingowego

Każda osoba, posiadająca własną firmę, doskonale zdaje sobie sprawę, z tego, jak poważne potrafią być wydatki na sprzęt komputerowy dla swojego personelu. W wielu miejscach pracy posiadanie własnego laptopa to wręcz konieczność Co w sytuacji gdy firma zatrudnia kilkunastu pracowników, a sprzęt ze średniej półki kosztuje ok 1500 zł? Możemy nabyć najtańsze urządzenia na rynku i liczymy, że się szybko nie zepsują. Drugim, dużo lepszym rozwiązaniem, jest sprawdzony laptop poleasingowy.


Komputery i laptopy poleasingowe – co to oznacza?

Sprzęt poleasingowy to inaczej używany laptop lub komputer odkupiony od dużych firm i korporacji, które postawiły na zakup sprzętów mobilnych i desktopów z klasy biznes w opcji leasingu. Po zakończeniu tego okresu (dwóch, trzech latach) firmy te mogą wymienić sprzęt na inny. Dzięki temu istnieje możliwość kupienia komputera poleasingowego, w bardzo dobrym stanie wizualnym oraz technicznym, a zarazem sprzętu niezwykle wydajnego i niezawodnego.

W ofercie sklepu specjalizującego się sprzedażą sprzętu odzyskanego od firm, można spotkać poleasingowe komputery desktop oraz laptopy poleasingowe, a także różne peryferia, które zaliczają się do klasy biznes (zachowane w prawie nienaruszonym stanie) np. drukarki poleasingowe czy monitory. Takie urządzenia zapewniają przede wszystkim bezawaryjność pracy i stabilne działanie. Są skonstruowane z solidnych materiałów umożliwiających pracę bez przeszkód w biurze, w terenie czy w podróży.

Czy wybór sprzęt poleasingowego posiada wady?

Największym minusem tej opcji jest to, że sprzęt ten nie jest nowy i nigdy do końca nie wiadomo w jaki sposób był wcześniej wykorzystywany. Oferty w sklepach oferujących takie rozwiązania są naprawdę różne – od komputerów z kilkumiesięcznym stażem aż po sprzęt kilkuletni i wysłużony, który działał codziennie w jakimś biurze. Z drugiej jednak strony, ceny takiego sprzętu poleasingowego są niezwykle atrakcyjne, a sklepy specjalizujące się w jego sprzedaży mogą zaoferować naprawdę zadbane i solidne urządzenia.

Czy warto kupować sprzęt poleasingowy?

Skoro kupno sprzętu poleasingowego niesie z sobą tyle ryzyka, to czy w ogóle warto rozważać takie rozwiązanie? Jak najbardziej tak. Musimy jedynie przeglądać prezentowane oferty uważnie i wybrać zaufane źródło. Najważniejszą rzeczą jest, by sprzedający zagwarantował nam dobry stan techniczny urządzeń. Kolejno, nie obejdzie się bez kilkumiesięcznej gwarancji, dzięki której, będziemy czuć się bezpieczni. Istotnym atutem ofert poleasingowych jest oczywiście także cena sprzętu. Polecamy więc wybrać sprawdzony sklep komputerowy sprzedający laptopy poleasingowe.

Podziel się ze znajomymi: