Jak poprawić jakość zasilania?

W prężnie działającej firmie niezwykle dużą rolę odgrywa zaplecze techniczne. To właśnie dzięki niemu wszystkie procesy w przedsiębiorstwie mogą być przeprowadzane bez uszczerbku dla funkcjonalności. Jednym z elementów zaplecza jest oczywiście zasilanie, czyli dostępność do prądu, która gwarantuje zarówno odpowiedni przepływ danych, jak i utrzymanie infrastruktury strategicznej.

it

Bardzo ważne pod tym względem jest odpowiednie zabezpieczenie zasilania. Najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest wdrożenie zasilania krytycznego, na wypadek czasowego braku dostępu do głównego źródła prądu. Pisząc w prostszych słowach, mamy tutaj na myśli awaryjne generatory prądu, wszelkiego rodzaju zasilacze UPS, jak i inne urządzenia zapewniające bezpieczeństwo i ochronę stałego dopływu zasilania.

Każdy z nas chyba przyzna rację, iż zabezpieczenie danych firmowych jest jednym z ważniejszych elementów w funkcjonowaniu firmy. Wyobraźmy sobie sytuację, kiedy to pracujemy nad danym projektem przez kilka dobrych godzin i nagle coś się dzieje z zasilaniem w budynku i dopływ energii zostaje na moment przerwany. Dla pełnej infrastruktury nie jest to duże zagrożenie – bezpieczniki nie pozwolą na przepalenie się sprzętu. Wystarczy to jednakże, by komputery wyłączyły się ze względu na brak zasilania, a w związku z tym stracimy nasze kilka godzin pracy. Czy naprawdę musimy obawiać się takich sytuacji? Czy nie ma możliwości, aby się przed nimi ustrzec?

Warto zainteresować się zarówno poprawieniem jakości zasilania w naszej firmie, jak i wdrożeniem systemów zabezpieczających. Pomoże nam w tym na pewno firma Schneider Electronics. Profesjonaliści w swojej branży pomogą nam dobrać odpowiednie rozwiązanie dla naszych potrzeb, a także dokonają jego wdrożenia i uruchomienia. Jeżeli tylko będziemy tego potrzebowali, mogą pełnić kompleksowa usługę serwisową dla infrastruktury technicznej w naszej firmie.

 

Uwaga – artykuł sponsorowany! Powyższy tekst nie został przygotowany przez redakcję TechKiller.pl.

Podziel się ze znajomymi: