Jak wybrać dobry statyw do selfie?

Ciągły rozwój technologii i pojawienie się nowszych modeli smartfonów z lepszymi aparatami spowodowało, że coraz więcej osób używa ich do codziennego robienia zdjęć – w tym selfie. Odpowiedni statyw do telefonu z pewnością ułatwia to zadanie. Na rynku dostępnych jest jednak wiele rodzajów tych urządzeń, różniących się działaniem i właściwościami więc wybór dobrego statywu do selfie jest dużym wyzwaniem. W artykule postaramy się pomóc w jego doborze.

Czym tak naprawdę jest statyw do selfie?

Statyw do selfie, nazywany również monopodem lub selfie stick to urządzenie, które umożliwia zrobienie własnego autoportretu z nieco szerszej perspektywy niż tradycyjne zdjęcia z ręki. Statywy podtrzymujące smartfon przy robieniu fotografii, mogą mieć różne długości – od 80 cm, aż do 120 cm. Najczęściej różnią się między sobą tym, w jaki sposób zostaje wyzwolona migawka. Można więc wyróżnić następujące ich rodzaje: statyw z samowyzwalaczem – działa on na zasadzie opcji domyślnej, która nie wszystkim do końca odpowiada.

Tak jak w przypadku innych aparatów z samowyzwalaczem, trzeba odczekać kilka sekund, aby zdjęcie zostało wykonane, co może nieco zaburzać koncepcję spontanicznych selfie. statyw z pilotem – piloty z funkcją bluetooth i te całkiem bezprzewodowe są dosyć wygodną opcją. Należy jednak pamiętać, żeby zawsze mieć taki gadżet przy sobie, bo w innym wypadku wykonanie autoportretu okaże się niemożliwe. statyw z bluetooth – w tym wypadku monopod nadzoruje się za pomocą telefonu komórkowego. Z pewnością ułatwia to kontrolę nad zrobieniem zdjęcia w odpowiednim czasie, bez dodatkowego klikania w urządzenie. Niestety, ale takie statywy zużywają dużo prądu i energii, dlatego nie zaleca się ich stosowania na dłuższe wyprawy czy podróże.

Kupujemy selfie stick Najtańsze tego typu urządzenia można kupić już za kilkanaście złotych. Jak się jednak można domyślić, nie będą się cechowały one nadzwyczajną jakością i często po jednym sezonie nie nadają się do dalszego użytku. Warto więc zainwestować w sprzęt lepszej jakości, który nie tylko okaże się łatwiejszy w obsłudze, ale również starczy na długie lata. W tym celu należy zapoznać się z ofertą IziGSM dla statywów do selfie.

Czym należy się kierować przy wyborze dobrego statywu selfie?

1. Dopasowanie do smartfona – mimo, iż większość statywów do selfie jest uniwersalna, to na rynku znajdują się te dopasowane do konkretnego modelu telefonu. Z pewnością okażą się one bardziej funkcjonalne i stabilniej będą utrzymywać telefon, bez większego ryzyka upadku.
2. Długość kijka – zależna jest od indywidualnych potrzeb i umiejętności użytkownika. Z pewnością mniej doświadczone w fotografowaniu osoby zrobią lepsze zdjęcia za pomocą krótszego statywu, bo nie wymaga to większej koordynacji. Z drugiej strony, trzeba się liczyć również z mniejszą perspektywą obrazu.
3. Odpowiednia wytrzymałość – ważne jest, aby zwrócić szczególną uwagę na materiał, z którego został wykonany sprzęt. Słabszej jakości statywy mogą się złamać w trakcie robienia zdjęć, co będzie grozić poważnymi uszkodzeniami telefonu.
4. Stabilność uchwytu – najlepiej sprawdzą się te monopody, które podtrzymują smartfon z kilku stron. Nie będzie się on chwiał podczas robienia zdjęć, dzięki czemu możemy mieć pewność, że zrobione selfie będzie wyraźne i dobrej jakości.
5. Odpowiednie dodatki – najbardziej profesjonalne statywy, posiadają różne dodatki, które mają ułatwić ich użytkowanie. Można więc kupić urządzenie z dodatkową lampą, lusterkiem a nawet wbudowanym power bankiem.

Podziel się ze znajomymi: