Jak zabezpieczyć swoje hasła w Internecie

Każdy, kto korzysta z Internetu chce, by jego hasła i wszelkie poufne informacje nie rozeszły się w świat. Zdarza nam się, że korzystając z prywatnego komputera zapominamy wylogować się z danej strony, tym samym narażając się na działania osób niepożądanych, które w razie czego miałyby łatwy dostęp do wszystkich informacji o naszej osobie. Pamiętajmy, że nigdzie nie jesteśmy anonimowi i każda nasza działalność w Internecie pozostawia po sobie ślad. Bezpieczeństwo danych powinno być dla nas najważniejsze i zawsze powinniśmy o nim pamiętać. Tak naprawdę przez nieuwagę możemy wiele stracić. Brak rozsądku może narazić nas na spore straty, których nie sposób będzie naprawić.

Poufność informacji

Internet to miejsce, do którego ma dostęp każdy z nas. Żyjemy w takich czasach, że większość ludzi udostępnia sporo informacji na swój temat, przez co w razie zainteresowania daną osobą wystarczy w wyszukiwarkę ą wpisać jej dane personalne i najczęściej naszym oczom ukazuje się mnóstwo informacji na temat danej osoby. Większość z nas ma konta na licznych portalach społecznościowych, gdzie dodatkowo umieszcza swoje zdjęcia, informacje o miejscach, w których się znajduje i osobiste informacje. Warto jest sobie odpowiedzieć na pytanie, czy jest to rozsądne. Przecież po umieszczeniu takich informacji w Internecie przestajemy być anonimowi. Zupełnie obcy ludzie zyskują informacje na nasz temat, przez co łatwiej jest im do nas dotrzeć, a niestety nie każdy ma dobre zamiary. Bezpieczeństwo danych powinno być przestrzegane przez każdego z nas. Lepiej jest zapobiegać niż leczyć, dlatego zabezpiecz wszystkie swoje konta, udoskonal hasła, by nikt nie miał szansy włamać się do poufnych informacji o Tobie. Dzisiaj w komputerach i komórkach posiadamy bardzo wiele informacji o sobie. Często logujemy się do banków czy innych miejsc, gdzie trzymamy swoje pieniądze. Pomyśl co by się stało, jakby potencjalny złodziej uzyskał Twoje hasło do banku ego i operował posiadanymi przez Ciebie środkami.

Bezradność stróżów prawa

Pamiętaj, że choć przysługuje Ci prawo do walczenia o swoje to często pracownicy banków, jak i policja są bezradni. Złodzieje są bezkarni i niekiedy skradzionych pieniędzy już nigdy nie odzyskasz. Chodzenie na policję i składanie zeznań może dodatkowo narazić Cię na utratę cennego czasu i nerwy. Podobnie jest z oszustwem internetowym. Pamiętaj, że niezbyt dobre zabezpieczenia kont internetowych są pokusą dla złodzieja. Przykładowo jeśli ktoś wykradnie Twoje hasło do portalu, gdzie można sprzedawać produkty i w Twoim imieniu sprzeda jakiś produkt, otrzyma korzyść finansową, a osoba która zakupiła produkt nie otrzyma danej rzeczy to w pierwszej kolejności zostaniesz oskarżony Ty, gdyż na danym koncie były podane wszystkie Twoje dane. Najczęściej z czasem sprawa zostaje wyjaśniona i posiadacz konta jest oczyszczony z wszelkich zarzutów, ale po co narażać się na dodatkowe problemy i nieprzyjemności związane z chodzeniem po komisariatach policji.

Uwaga – powyższy tekst nie został przygotowany przez redakcję TechKiller.pl.

Podziel się ze znajomymi: