Jakie słuchawki wybrać?

Muzyka to medium, bez którego wielu z nas trudno wyobrazić sobie rzeczywistość. Towarzyszy nam codziennie podczas wykonywania obowiązków, a także podkreśla wagę wyjątkowych okazji. W tramwaju, podczas spaceru czy biegu lub innych aktywności możemy słuchać muzyki dzięki słuchawkom i przenośnym odtwarzaczom czy smartfonom. Pierwsze słuchawki pojawiły się już pod koniec XIX wiek, ale dopiero w połowie dwudziestego wieku słuchawki zaczęły być masowo produkowane i zdobyły ogromną popularność.

Co warto wziąć pod uwagę?

Po pierwsze zastanówmy się, co oferuje nam rynek. Główna klasyfikacja tego sprzętu to podział na słuchawki douszne i nauszne. Jak sama nazwa wskazuje, te pierwsze są mniejsze i wkładamy je do ucha, natomiast drugie nakładamy na małżowiny. Dyskusja między zwolennikami obydwu modeli jest zaciekła, a ostateczny jej wynik jest zależny od osobistych upodobań użytkownika, jednak wiele osób wskazuje słuchawki douszne jako te, dające lepszą jakość dźwięku.

Zła sława słuchawek dousznych wynika prawdopodobnie z faktu, że słuchawki douszne często dodawane są w gratisie do smartfonów czy innych urządzeń. Jakość tego typu słuchawek jest często wątpliwa, a ich wytrzymałość przy intensywnym użytkowaniu okazuje się wyjątkowo kiepska. Dlatego wielu użytkowników decydując się na zakup nowych słuchawek, zawiedziona dotychczasowym sprzętem od razu patrzy na słuchawki nauszne. Niesłusznie!

Zalety słuchawek dousznych

Jedną z najważniejszych zalet tych słuchawek jest ich funkcjonalność. Małe, lekkie i kompaktowe słuchawki douszne doskonale sprawdzają się do słuchania muzyki podczas wszelkich aktywności. Jazda na rowerze, jogging czy nordic walking – niezależnie od tego jaki sport uprawiamy, poręczne i praktyczne słuchawki douszne sprawdzą się wyśmienicie, a dzięki małym rozmiarom można je bez problemu schować w kieszeni. Porządne słuchawki douszne to wydatek rzędu kilkuset złotych. Inwestując jednak w dobre słuchawki mamy pewność, że sprzęt będzie działał długo i niezawodnie dając doskonałą jakość i głębię dźwięku. Wiele modeli posiada wbudowany mikrofon, co umożliwia prowadzenie rozmów telefonicznych bez potrzeby wyciągania słuchawek z uszu. Modele słuchawek dousznych posiadają w swojej ofercie najwięksi producenci sprzętów audio, między innymi Technica, Koss, Yamaha czy Bowers & Wilkins. Decydując się na zakup słuchawek wyprodukowanych przez renomowaną markę, możemy być pewni, że jakość dźwięku zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Źródło: tophifi.pl

 

Uwaga – artykuł sponsorowany. Tekst nie został przygotowany przez redakcję TechKiller.pl

Podziel się ze znajomymi: