Kalkulator Citizen SDC810BN – najpopularniejszy biurowy kalkulator

Współcześnie w większości dziedzin życia wymagających obliczeń dominują komputery. Wydawać by się mogło, że inne urządzenia liczące zostaną odłożone do lamusa. Zdarzają się jednak sytuacje, w których dobry kalkulator biurowy sprawdzi się lepiej niż najbardziej wydajne komputery. Wszędzie tam, gdzie trzeba coś szybko policzyć lub przeliczyć, bez konieczności uruchamiania programu na komputerze, przyda się dobry kalkulator.

 

Kalkulator biurowy Citizen SDC-810BN.

Kalkulator biurowy Citizen SDC-810BN jest wygodnym urządzeniem, które idealnie sprawdzi się zarówno w pracy biurowej, jak i w domu, a także w warsztacie lub laboratorium. Jego zalety to przede wszystkim dziesięciocyfrowy, duży, czytelny wyświetlacz oraz zasilanie z dwóch źródeł: wymiennej baterii LR44, oraz panelu fotowoltaicznego (tzw. baterii słonecznej). Oszczędzanie energii wspomagane jest automatycznym wyłączaniem kalkulatora po okresie bezczynności, wynoszącym 10 minut.

 

Klawisze wykonane są z trwałego plastiku, a te opisujące cyfry – wyraźnie wydzielone z bloku szarym kolorem. Duże klawisze wygodnie obsługuje się w rękawicach gumowych lub też roboczych: cienkich, materiałowych. Z kolei używanie tego kalkulatora w warunkach firmy księgowej lub finansowej jest tym wygodniejsze, że model zaopatrzono w przycisk podwójnego zera, wspomagający wprowadzanie dużych liczb. Ponadto, korzystanie ułatwiają klawisze takie jak: powrotu, zmiany znaku [+/-], dodawania do pamięci [M+] i odejmowania od niej [M-], a także klawisz przywoływania liczby z pamięci i jej kasowania.

 

Wymiary kalkulatora to 100 mm szerokości, 120 mm wysokości oraz 30 mm grubości. Wyświetlacz jest pochylony pod kątem, dzięki czemu korzystanie z niego jest wygodniejsze niż z kalkulatorów o ekranie położonym płasko. Masa tego urządzenia to niecałe 100 gramów, dzięki czemu można je wygodnie przenosić.

 

Model ten jest wręcz idealny do wykonania szybkich wyliczeń, a jego wielkość czyni go bardzo poręcznym.

 

Co nieco o firmie Citizen.

 

Historia firmy CITIZEN sięga roku 1918. To wówczas właśnie powstał specjalizujący się w badaniach nad precyzyjnymi urządzeniami pomiarowymi, w tym urządzeniami do pomiaru czasu, Instytut Shokosha. Obecna angielskojęzyczna nazwa firmy jest używana od 1930 roku i wywodzi się od wprowadzonego do użycia w 1924 roku kieszonkowego zegarka. W latach pięćdziesiątych dwudziestego wieku firma stworzyła pierwsze japońskie, wstrząsoodporne i wodoodporne zegarki. W latach osiemdziesiątych, jako pierwsza na świecie zastosowała do budowy czasomierzy tytan. W roku 1994 wprowadziła na rynek zegarek Eco Drive, zasilany ogniwami fotowoltaicznymi, a dwa lata później – model synchronizowany falami radiowymi. Do dzisiaj czasomierze są głównym działem w portfolio firmy. Jest ona także producentem mechanizmów do zegarków produkowanych przez inne przedsiębiorstwa.

 

Jednak Citizen w swojej ofercie ma także inne urządzenia. Główną grupą produktów są właśnie kalkulatory, zarówno naukowe, jak i biurowe, w tym modele zaopatrzone w drukarkę. Ponadto firma ta oferuje drukarki fotograficzne oraz inne urządzenia drukujące. Do stałej produkcji należą także elementy półprzewodnikowe, diody elektroluminescencyjne, moduły świetlne itp.

 

Uwaga – artykuł sponsorowany. Tekst nie został przygotowany przez redakcję TechKiller.pl

Podziel się ze znajomymi: