Wszystko co należy wiedzieć o podsłuchach gsm

Podsłuchy GSM to ciekawe urządzenia. Mogą one przekazywać dźwięk na odległość w podobny sposób do telefonów komórkowych. Wszystkie podsłuchy gsm mają nieograniczony zasięg to znaczy zadziałają wszędzie tam gdzie komórka. Nie będzie problemu żeby prowadzić nasłuch z innego miasta a nawet kraju.

Zasada działania i koszty

Obsługa takiego podsłuchu dla każdego będzie raczej bezproblemowa. Trzeba włożyć do urządzenia kartę sim, na której numer zadzwonimy by usłyszeć co dzieje się w miejscu zainstalowania podsłuchu. Koszt jaki generowany jest przez podsłuch to praktycznie cena samego urządzenia. Dodatkowo teoretycznie ponosimy koszt połączenia z naszego telefonu, jednak obecnie jest dużo możliwości i taryf „no-limit” dlatego można uznać że tak kwestia nie tworzy dodatkowych kosztów.

Funkcje dodatkowe i rozmiary podsłuchów

Za pomocą podsłuchów możemy oczywiście nagrywać podsłuchiwane dźwięki, w tym celu wystarczy włączyć nagrywanie w swoim telefonie komórkowym. Dzięki temu rozwiązaniu możemy oszczędzić baterię w urządzeniu a ono może być mniejszych rozmiarów. Nie trzeba obawiać się o wykrycie podsłuchu, bowiem jeśli nawet zostanie wykryty to wszystkie nagrania zostaną u nas. Jeśli nasz telefon nie posiada funkcji nagrywania, można zaopatrzyć się w inne urządzenia za pomocą których nagramy rozmowy. W każdym razie jest to lepsze rozwiązanie niż trzymanie nagrań w pamięci podsłuchu.

Podsłuchy gsm z racji pełnionego zadania muszą być małe. Wyjątkiem tutaj jest podsłuch przedłużacz, który oczywiście oprócz funkcji nagrywania spełnia też podstawową funkcję przedłużacza sieciowego. Zazwyczaj jednak podsłuch jest wielkości paczki zapałek lub mniejszy.

Wykrywalność podsłuchu

Wykrycie podsłuchu gsm jest na pewno trudniejsze niż wykrycie zwykłego podsłuchu na fale radiowe. Z racji tego że działa on przy pomocy fal gsm trzeba zainwestować w wykrywacz który obsługuje cyfrowe dane pakietowe. Innym problemem jest powszechność zastosowania technologii gsm. Każdy telefon będzie nam zakłócał odbiór i możemy wykryć jakiś podsłuch ale już nie dokładne umiejscowienie urządzenia. Podsłuchy gsm są wykrywalne, jednak w praktyce jest to nieopłacalne bo wykrywacze są kilka lub kilkanaście razy droższe niż same podsłuchy gsm.

Wadą podsłuchu gsm może być jakość dźwięku, która zależna jest od operatora i oczywiście zasięgu. Zatem dźwięk przekazywany za pomocą tego urządzenia będzie zazwyczaj gorszy niż ten przekazywany za pomocą zwykłego podsłuchu radiowego. Podsumowując nie jest to urządzenie dla każdego, jak wszystko ma swoje wady i zalety.

Podziel się ze znajomymi: