Nowy model serii LG X

LG X screen to kolejny smartfon w ofercie południowokoreańskiego koncernu posiadający dodatkowy wyświetlacz umieszczony na fasadzie panelu. Ideą serii urządzeń LG X, jest zapewnienie klientowi niebanalnych i praktycznych rozwiązań w rozsądnych cenach. Nowy smartfon od niedawna dostępny jest na polskim rynku. Co warto wiedzieć o LG X screen, czym zachwyca, a czym rozczarowuje? O to krótka prezentacja nowego urządzenia LG.

lg-x

Dane techniczne

LG X screen to atrakcyjny smartfon posiadający prawie pięciocalowy ekran HD, na powierzchni którego wbudowano dodatkowy wyświetlacz Always-on. Czterordzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1,2 GHz wraz z dwoma gigabajtami pamięci RAM LPDDR3 i pojemnością 16 GB wewnętrznej pamięci oraz czytnikiem microSD obsługującym karty o pojemności do 128 GB gwarantują swobodną i pozbawioną zakłóceń pracę systemu Android w wersji 6.0 Marshmallow oraz sporej części dodatkowo zainstalowanych aplikacji, a także gier. Smartfon na tylnym panelu wyposażony jest w 13-megapikselowy aparat główny. Druga ośmiomegapikselowa kamera wbudowana została w urządzenie z myślą o połączeniom wideo. LG X screen ma wymiary 142,6 × 71,8 × 7,1 milimetrów, konstrukcja urządzenia jest bardzo poręczna, dzięki czemu smartfon dobrze leży w dłoni. Wykończenie urządzenia zostało zrobione z transparentnego włókna szklanego, dzięki któremu smartfon zyskał bardzo gustowny i elegancki wygląd. To, co cieszy potencjalnych nabywców nowego LG, to cena urządzenia, w Polsce smartfon został wyceniony na 999 złotych.

Dodatkowy wyświetlacz

Główny wyświetlacz LG X screen posiada przekątną 4,93 cala, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie obrazu w rozdzielczości HD (1280 × 720 pikseli). Dodatkowy ekran LCD charakteryzuje się rozdzielczością 520 × 80 pikseli i przekątną 1,76 cala. Ekran pomocniczy jest stale aktywny i przy niewielkim zapotrzebowaniu energii wyświetla skróty do aplikacji, stan naładowania akumulatora, godzinę i datę oraz powiadomienia. Oferuje on również możliwość odebrania połączenia bez konieczności przerywania pracy innych funkcji lub po prostu umożliwia sterowanie odtwarzaczem muzycznym. Ten pomysł zaczerpnięto z modelu LG V10

Zdjęcia i filmy

Poza dodatkowym wyświetlaczem nowy LG może pochwalić się możliwościami związanymi z kamerą również wzmocnioną drugim urządzeniem. Główny aparat LG X screen został dodatkowo wyposażony w dodatkową kamerkę z szerokokątnym obiektywem o polu widzenia współmiernym z ludzkim okiem. Mocnymi stronami w kwestii fotograficznej tego urządzenia jest opcja wykonywania zdjęć o szerokiej perspektywie. Dzięki wbudowaniu drugiego aparatu pomocniczego możliwe jest skorzystanie z funkcji Pop-out Picture polegającej na łączeniu zdjęć wykonanych za pomocą obu aparatów, w celu uzyskania zdjęcia głównego, którego ramką jest zdjęcie o szerszej perspektywie. Kolejnym atutem smartfona jest funkcja Panorama View, za pomocą której możliwe jest samoczynne przewijanie zdjęć panoramicznych za pośrednictwem całej wysokości ekranu. Z kolei funkcja Animated Photo pozwala na wykonywanie zdjęć animowanych.

Uwaga – powyższy tekst nie został przygotowany przez redakcję TechKiller.pl.

Podziel się ze znajomymi: