Płatności mobilne – płać wygodnie z użyciem swojego telefonu!

Czasy, w których musieliśmy udać się do banku, aby wykonać przelew, już dawno minęły. Teraz możemy robić to także on-line – bez konieczności wychodzenia z domu. Jednak transakcje możemy prowadzić nie tylko na komputerze, ale również na swoim smartfonie – szybko, wygodnie i łatwo!

Płatności mobilne są dzisiaj coraz bardziej popularne. Możemy wykorzystywać je na multum sposobów. Wystarczy tylko pobranie odpowiedniej aplikacji mobilnej, a potem dołączenie do grona użytkowników – możemy zrobić niezależnie od tego, gdzie teraz jesteśmy. Aby prowadzić transakcje mobilne, wystarczy tylko dostęp do internetu.

Dzięki płatnościom mobilnym możemy prowadzić transakcje znacznie łatwiej niż w przypadku płatności na komputerze – wystarczy tylko jedno kliknięcie, aby wykonać zapłatę. Możemy płacić z użyciem specjalnych wirtualnych portmonetek zasilanych przelewem albo z użyciem podpiętej do aplikacji karty.

Przykładowe sposoby wykorzystania płatności mobilnych:

  • przelewy pieniężne dla innych użytkowników aplikacji mobilnej
  • zakup biletów komunikacji miejskiej
  • jednorazowa zapłata za towar w sklepach i serwisach internetowych
  • płatności okresowe naliczane w określonych okresach, na przykład za parkowanie, za możliwość czytania gazety on-line
  • zapłata za rachunki
  • zasilanie konta w telefonie na kartę

To tylko przykładowe zastosowania, ponieważ płatności mobilne możemy realizować również na inne sposoby. Wszystko zależne jest już od konkretnych aplikacji mobilnych, ponieważ każda z nich ma nieco inne zastosowanie.

Dołączenie do użytkowników aplikacji mobilnych pozwalających na płatności on-line jest bardzo łatwe i szybkie. Przede wszystkim musimy założyć swoje konto w aplikacji. Podajemy wtedy swoje dane i wybieramy sposób płatności, który odpowiada nam najbardziej.

Wobec tego płatności mobilne to wygodny sposób na regulowanie różnego rodzaju zobowiązań – wystarczy nam tylko smartfon lub tablet z zainstalowaną aplikacją pozwalającą na prowadzenie płatności tego rodzaju. To powoduje, że obecnie ta metoda prowadzenia transakcji jest coraz popularniejsza. Warto ją przetestować!

Uwaga – artykuł sponsorowany. Tekst nie został przygotowany przez redakcję TechKiller.pl

Podziel się ze znajomymi: