Przewlekły ból kręgosłupa? Lekarstwem może być mata do akupresury

Ból pleców i problemy z kręgosłupem to dolegliwości, z którymi zmaga się coraz większa część społeczeństwa. To jedne z najczęstszych przyczyn niesprawności wśród ludzi czynnych zawodowo, jak również dzieci i młodzieży. Siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej, czy też otyłość, w znaczny sposób przyczyniają się do rozwoju zwyrodnień kręgosłupa. Czy jest skuteczny, naturalny i bezpieczny sposób, aby uśmierzyć przewlekły ból? Lekarstwem może okazać się mata do akupresury.

Dlaczego kręgosłup boli?

Ból kręgosłupa dotyczy pionowej osi ciała, biegnącej wzdłuż grzbietu. Można go odczuwać na różnych odcinkach, jednak głównie pojawia się w okolicach lędźwi oraz szyi. Ma to bezpośredni związek zarówno z trybem życia, jak i brakiem dbałości o zdrowie kręgosłupa. Nieprawidłowa postawa ciała przyczynia się do powstawania zmian zwyrodnieniowych, które z czasem znacznie wpływają na komfort i jakość życia. Do najczęstszych przyczyn problemów z kręgosłupem należą:

– brak aktywności fizycznej;

– długotrwałe siedzenie lub przebywanie w pozycji stojącej;

– nadwaga i otyłość;

– nadmierne obciążenie kręgosłupa;

– nieprawidłowe ułożenie ciała w trakcie snu;

– przewlekły stres, powodujący napięcie mięśniowe;

– urazy i uszkodzenia mechaniczne;

– źle dobrane obuwie.

Ból kręgosłupa może być spowodowany nie tylko niewłaściwym trybem życia. Częstą przyczyną problemów są również wrodzone wady postawy, stany zapalne, nieprawidłowe funkcjonowanie stawów, a także choroby nowotworowe.

Mata do akupresury – pomoc w walce z przewlekłym bólem kręgosłupa

Skutecznym lekarstwem na przewlekły bólu kręgosłupa może być profesjonalna mata do akupresury z oferty e-sklepu Natura Zdrowie. To naturalny, a przede wszystkim bezpieczny sposób w walce z tego rodzaju dolegliwościami. Mata jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnego masażu, którą możesz stosować w domu. Wyposażona w specjalne wypustki, uciska poszczególne miejsca na ciele. Stymulując je, wpływa na funkcjonowanie całego organizmu.

Stosowanie maty jest skuteczną metodą w profilaktyce i leczeniu bólu pleców, szyi oraz rwy kulszowej. Pobudza układ krążenia, dzięki czemu powoduje rozluźnienie napięcia mięśniowego. Wspomaga także prawidłowe działanie układu trawiennego.

Mata do akupresury sprawdza się również podczas codziennego relaksu. Korzystnie wpływa na ogólne samopoczucie – odpręża, niweluje oznaki zmęczenia oraz stres.

Przewlekły ból pleców nie musi utrudniać Twojego życia. Dzięki macie do akupresury odpowiednio zadbasz o zdrowie swojego kręgosłupa. Zminimalizujesz dolegliwości, dzięki czemu będziesz mógł cieszyć się dobrym samopoczuciem.

Podziel się ze znajomymi: