Rodzaje serwerów w Minecraft

Rodzaje serwerów w Minecraft

 

Minecraft to wyjątkowa gra komputerowa, która cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Zgodnie z danymi z 2016 roku, udostępnionymi przez firmę Microsoft, Minecraft zajmował drugie miejsce na liście bestsellerów wśród gier, dając się wyprzedzić tylko grze Tetris.

 

Serwery w grze – o co w tym chodzi?

Gra Minecraft odbywa się za pośrednictwem specjalnych serwerów. Jest ich wiele do wyboru, a każdy z nich mniej lub bardziej różni się od siebie możliwościami gracza oraz poziomem trudności. Wśród najbardziej znanych serwerów w Minecraft wyróżniamy:

 • Standardowy – wykorzystują zwykłe mapy i dają praktycznie nieograniczoną możliwość budowania i niszczenia, oczywiście zgodnie z regulaminem serwera.
 • Spływająca lawa – czyli serwer, w którym głównym zadaniem gracza jest stworzenie chroniącej przed lawą konstrukcji, zanim lawa pochłonie całą mapę.
 • Roleplay – jest to serwer, na którym gra toczy się na zwykłej mapie, ale każdy z graczy posiada przypisaną rolę. Może wykonywać np. pracę drwala czy górnika.
 • Grief – rodzaj serwerów, na których można dokonywać tzw. griefowania, czyli psucia i niszczenia elementów mapy, bez rygorystycznych konsekwencji.
 • Sky Block – serwer, w którym gracz dostaje własną wyspę, która znajduje się w powietrzu, i ma za zadanie ją rozbudowywać tak, aby była jak najlepsza.
 • SkyWars – kolejny serwer bardzo podobny do SkyBlock. Główną różnicą jest fakt, że należy dążyć do uśmiercenia wszystkich innych graczy.
 • Survival Factions – są to serwery, na których gracze budują zamki i zakładają gildie. Od czasu do czasu dochodzi do tzw. wojen gildii.
 • Freebuild – gracz dostaje wydzieloną działkę, na której buduje swój dom i stopniowo go ulepsza za pomocą itemów.
 • Minigames – bardzo popularny serwer, na którym można grać w różnego rodzaju minigry, takie jak Hide ‘n’ Seek, PvP Levels, Paintball i wiele innych.
 • Creative – serwery, na których gracz dostaje działkę i musi wykazać się jak największą kreatywnością przy tworzeniu budowli ze wszystkich dostępnych itemów.
 • PvP – gracze, aby zdobyć doświadczenie, muszą się wzajemnie uśmiercać.  Bonusem jest ekwipunek rozlokowany w skrzyniach na mapie.

 

Dzięki dostępności różnych serwerów Minecraft to gra, w której każdy może znaleźć coś dla siebie. Przy wyborze odpowiedniego serwera należy pamiętać, że jego typ determinuje wygląd mapy i świata oraz to, jakie możliwości i ograniczenia będzie posiadał gracz. Bardzo ważne, aby wybrany serwer był w pełni bezpiecznym. Dlatego najlepiej korzystać tylko z tych, od sprawdzonych dostawców, takich jak crafterbox.pl. W ich ofercie znajdziesz różne typy serwerów zarówno dla graczy początkujących, jak i tych znacznie bardziej zaawansowanych oraz dla klientów biznesowych.

Podziel się ze znajomymi: