Rozdzielnica elektryczna – sprzęt, który sprawdzi się w Twoim domu!

Rozdzielnice elektryczne wykorzystywane są w licznych miejscach – mowa tutaj o halach produkcyjnych, zakładach usługowych, obiektach użyteczności publicznej, czy też zwykłych domach. Nie ma w tym jednak niczego dziwnego, bo sprzęt stanowi niezbędną część każdej instalacji elektrycznej. Aby więc mieć stały dostęp do prądu, należy wyposażyć się w sprawną rozdzielnicę. Jaki model powinieneś zamontować w swoim domu?

Czym jest rozdzielnica? To gwarancja dostępu do energii elektrycznej

Jak już zostało wspomniane, rozdzielnica stanowi istotną część instalacji elektrycznej. Mówiąc dokładniej, omawiany sprzęt składa się z połączonych ze sobą urządzeń modułowych. Do jego zadań należy zaś rozdział, przetwarzanie i przesył energii o odpowiednich parametrach pomiędzy selekcjonowanymi obwodami. Rozdzielnica dostarcza więc prąd do telewizora, radia, czy też komputera. Narzędzie wyposażone jest także w elementy chroniące poszczególne obwody. Bezpieczniki wyłączają instalację elektryczną, gdy dojdzie w niej do nagłego skoku napięcia.

Rodzaje rozdzielnic elektrycznych. Co przyda się w domu?

Należy zaznaczyć, że istnieje wiele rodzajów rozdzielnic elektrycznych. Wyróżnia się na przykład modele szafowe, w których natężenie może wynosić od kilkuset do nawet kilku tysięcy amperów. Taki sprzęt przydaje się między innymi w dużych firmach przemysłowych. Do zwykłego mieszkania nie będziesz jednak potrzebował tak zaawansowanej maszyny.

W domu z pewnością sprawdzą się rozdzielnice natynkowe. Przygotowane są z solidnych materiałów, dzięki czemu doskonale nadają się do użytkowania wewnątrz pomieszczeń. Rozdzielnice charakteryzują się także łatwością montażu. Warto zaznaczyć, że w bocznych częściach obudowy znajdują się przetłoczenia, które pozwalają w prosty sposób wprowadzić wszelkie przewody lub rurki instalacyjne.

Gdzie znaleźć rozdzielnice natynkowe? Dostępne są w sklepie Tech-elektro, słynącym ze sprawdzonego i różnorodnego asortymentu. Ich oferta wyposażona jest również w elektryczne rozdzielnice podtynkowe. Taki sprzęt będzie niezauważalny w domowym zaciszu, gdyż większą część urządzenia zabudowuje się w ścianie.

Rozdzielnica elektryczna. Gdzie ją zamontować?

Omawiany sprzęt należy umieścić w miejscu, które zawsze będzie łatwo dostępne. Pomieszczenie musi być też suche, aby wilgoć lub woda nie spowodowały niechcianej awarii. Dobrym wyborem będzie więc hol lub korytarz znajdujący się wewnątrz domu. Nie wolno również zapominać o obowiązujących normach. Wszak rozdzielnice elektryczne powinny być montowane na trudnopalnych ścianach przez osoby odpowiednio wykwalifikowane.

Podziel się ze znajomymi: