Serwis Apple – jak w gąszczu ofert znaleźć ten najlepszy?

Produkty marki Apple biją rekordy popularności. Cenione za świetną jakość, wygląd, parametry i znane na całym świecie logo nadgryzionego jabłka… Jednak, jak każdy elektroniczny sprzęt, mogą ulec wypadkom czy zepsuciu. I wtedy do akcji wkracza serwis Apple. Jak wybrać ten sprawdzony, godny zaufania i przede wszystkim skuteczny? Sprawdź, jak i gdzie go szukać!

Co wyróżnia dobry serwis?

Można oddać swój iPhone czy MacBook do pierwszego, napotkanego serwisu. Jednak bez weryfikacji miejsca oraz kompetencji i doświadczenia jego pracowników, można się mocno zdziwić, że coś poszło nie tak i powracający z naprawy sprzęt szybko znowu się zepsuje. By tego uniknąć, warto zrobić mały research miejsca, do którego planuje się oddać zepsutą elektronikę. Na co zwracać uwagę?

Pasja i ukierunkowanie

Istnieje duże prawdopodobieństwo dobrze wykonanej usługi, jeśli wybierzesz serwis, który zajmuje się tylko marką Apple. W myśl powiedzenia: „jeśli coś jest od wszystkiego, to jest od niczego”. Ukierunkowanie na jedną, serwisowaną i sprzedawaną markę to zazwyczaj większa fachowość, pasja i wiedza.

Na rynku nie od dziś…

Nie warto ryzykować i powierzać swój sprzęt Apple przypadkowym osobom. Aby mieć pewność, że jest się w dobrych rękach, najlepiej weryfikować, jakie dany serwis ma doświadczenie i od kiedy istnieje na rynku.

Fachowcy, którzy lubią dzielić się wiedzą

Strona internetowa serwisu jest ciekawie, zachęcająco prowadzona? Jest na niej blog, na którym fachowcy chętnie udzielają wskazówek i dzielą się zdobytą przez siebie wiedzą? To dobry znak, że masz do czynienia z uczciwą firmą, która nie tylko zarabia na klientach, ale także ich edukuje.

Certyfikaty Apple Product Professional

Bez tego ani rusz. Zweryfikuj, czy wybrani przez Ciebie fachowcy przeszli szkolenie i są kompetentni, by naprawiać Twój sprzęt.

Możemy polecić Ci serwis Apple MacPasja, w którym nie tylko naprawisz swój zepsuty sprzęt, ale również kupisz nowy.

Co najczęściej się psuje?

Choć produkty Apple cieszą się dobrą sławą i ich awaryjność z roku na rok spada, również one mogą ulec zniszczeniu i różnym usterkom.

Karty graficzne, zasilanie, gniazdo słuchawek czy klawiatury – te części w MacBookach najczęściej ulegają uszkodzeniom. W IPhon’ach będą to awarie baterii czy wyświetlacza, problemy z głośnikiem lub z przyciskami.

Dobry serwis Apple to zdecydowanie taki, w którym fachowa obsługa szczerze doradzi, zawsze służy pomocą i wyjaśni wszelkie niejasności. Warto znaleźć takie miejsce, by odjąć sobie stresu i być pewnym, że zrobiono wszystko, by przywrócić sprzęt do najlepszego stanu.

Podziel się ze znajomymi: