Software house. Co to? Jak tworzy dedykowane aplikacje?

W świecie współczesnego biznesu przedsiębiorcy ulegają czasem tak zwanej klątwie wiedzy. Jak ona działa? Właściciel firmy zdobywa wiedzę, wdraża ją, a po jakimś czasie nie pamięta już, czego kiedyś nie wiedział. Ulega wówczas złudzeniu, że jego klienci wiedzą to, co on. Tymczasem jeśli by tak było, jego firma nie byłaby im do niczego potrzebna.

Podobnie jest z terminami. Nazwa software house może być znana osobom, które współpracowały już z taką firmą. Jeśli tu jesteś, prawdopodobnie szukasz raczej osób, które pomogą Ci w tworzeniu aplikacji. Trafiasz gdzieś na ten angielski termin i próbujesz uzyskać więcej informacji na ten temat.

Co to jest software house?

To termin pochodzący z języka angielskiego. Software oznacza oprogramowanie. House to dom. W dosłownym tłumaczeniu byłby to więc dom oprogramowania, co byłoby nieco mylące. W rzeczywistości software house to firma programistyczna. Specjalizuje się w tworzeniu dedykowanych programów. Najczęściej współpracuje z odbiorcami biznesowymi.

Jakie aplikacje tworzy firma programistyczna?

Software house może dla Ciebie stworzyć oprogramowanie mobilne, czyli przeznaczone na urządzenia przenośne. Może też stworzyć aplikacje przeznaczone wyłącznie na urządzenia stacjonarne. O tym, czy urządzenie jest stacjonarne czy przenośne, decyduje nie tylko jego rozmiar, ale przede wszystkim system, jaki jest na nim zainstalowany. Systemy takie jak iOS i Android są przeznaczone na sprzęt mobilny. Windows czy MacOS to rozwiązania dla urządzeń stacjonarnych.

Możesz również zamówić w firmie programistycznej aplikację webową. Wygląda ona jak strona internetowa, ma jednak znacznie bogatsze funkcje. Otwiera się ją w dowolnej przeglądarce, dzięki czemu można z niej korzystać zarówno na sprzęcie stacjonarnym, jak i przenośnym.

Jak wygląda proces pracy nad oprogramowaniem?

Firmy typu software house pracują zazwyczaj w oparciu o metodyki zwinne. Podobnie jak w kaskadowym modelu pracy nad projektem, wszystkie zadania są podzielone na etapy. Jednak w modelu kaskadowym jeden etap trzeba zamknąć, by móc rozpocząć kolejny. Metodyki zwinne umożliwiają równoległą pracę różnych specjalistów, co zdecydowanie przyspiesza realizację projektu.

Co różni software house od agencji interaktywnej?

Agencje interaktywne wyrosły na bazie agencji reklamowych. Ich działania skupiają się na marketingu. Agencje są w stanie tworzyć proste strony internetowe z podstawowymi funkcjonalnościami. Gdy przychodzi jednak do tworzenia aplikacji bardziej zaawansowanych, stają przed bardzo poważnym wyzwaniem.

Zlecenia do nich kierowane zazwyczaj cechują się niskim poziomem skomplikowania. A to oznacza, że agencjom nie opłaca się utrzymywać zespołu doświadczonych programistów. Nawet gdy uda im się zatrudnić świetnego specjalistę od programowania, zwykle nie zatrzymuje się on u nich zbyt długo. Firmy typu software house zapewnią mu lepsze warunki. Dadzą też dostęp do naprawdę ciekawych wyzwań, dzięki czemu będzie on szlifować swoje umiejętności.

O czym pamiętać przy wyborze software house?

Jak widzisz, firmy programistyczne są najlepszym wyborem, gdy chcesz zamówić oprogramowanie wysokiej jakości. Nie dość, że mogą Ci zaproponować różne rozwiązania technologiczne, to jeszcze mają sprawdzoną metodykę realizacji zleceń. Współpracując z software house, zatrudniasz zespół fachowców od tworzenia aplikacji. Należą do nich nie tylko programiści, ale też specjaliści od UX i UI oraz testerzy. Ci ostatni oszczędzą Ci sporo nerwów po wdrożeniu programu, wyłapując wszelkie błędy już na etapie realizacji projektu.

Wybierając software house, kieruj się przede wszystkim portfolio. Sprawdź również, czy rozmowa przebiega w atmosferze, jaka Ci odpowiada. Zapytaj też, czy wybrana firma ma doświadczenie w tworzeniu aplikacji podobnych do tej, którą chcesz zamówić. Jeśli tak, jesteś na dobrej drodze do owocnej współpracy.

Zerknij na stronę software house Applover. Nie zapomnij odezwać się do nas, gdy będziesz szukać firmy programistycznej, z którą praca przebiega sprawnie i przyjemnie.

Podziel się ze znajomymi: