Szkło hartowane – czym jest i dlaczego warto je mieć?

Kupno smartfona wiąże się ze sporym wydatkiem. Być może wielu kupuje telefony w promocyjnych cenach albo „za grosze” u operatorów, ale, tak czy inaczej nie jest to powód, dla którego należałoby to urządzenie zaniedbywać i narażać na jakiekolwiek zniszczenia.

Co więcej, o telefon można dbać poprzez zastosowanie kilku prostych i stosunkowo tanich gadżetów. Jednym z nich jest szkło hartowane. Co to takiego i do czego ma służyć? O tym poniżej.

Czym jest szkło hartowane?

Szkło hartowane to gadżet, który ma chronić ekran przed uszkodzeniem. Jest pod tym względem zdecydowanie lepszym zabezpieczeniem niż folia ochronna. Wiąże się jednak z nieco większym wydatkiem. Do najpopularniejszych należą szkła hartowane o twardości 9H. Taki poziom twardości sprawia, że szkło to może być zarysowane jedynie ostrzem diamentowym. W związku z tym nie straszne mu są klucze i monety, które bez problemu mogłyby uszkodzić ekran niepokryty takim szkłem.Jak wybrać szkło hartowane?

Wybierając szkło hartowane należy zwrócić uwagę na model swojego smartfonu. Przy każdym szkle zwykle jest oznaczenie, do jakich smartfonów jest przeznaczone. Nie powinno się decydować na uniwersalne szkła, gdyż te nie do końca chronią ekran tego urządzenia.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że montaż szkła hartowanego jest bardzo prosty. Instrukcja zawsze znajduje się na opakowaniu. Dziś można dostać szkło do każdego smartfonu. To na ten moment jedyne tak skuteczne zabezpieczenie ekranu, jakie aktualnie jest dostępne na rynku. Szkło hartowane kosztuje w granicach od kilku do kilkudziesięciu złotych. W każdym razie nie jest to duży wydatek. Każdy, kto ma smartfona, powinien mieć też szkło hartowane. Szeroki dostęp do szkła hartowanego wszystkie modele oraz wiele więcej znajdziesz na PSkomsklep .

Podziel się ze znajomymi: