Szkolenie FortiGate – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Prowadzenie firmy wymaga stosowania odpowiednich rozwiązań, które zapewnią nam bezpieczeństwo pracy.

Obecnie, kiedy większość operacji wykonuje się przez internet i stanowi on dla nas narzędzie komunikacji zapewnienie zabezpieczeń sieciowych ma ogromne znaczenie.

Wśród wielu rozwiązań, które możemy wdrożyć na szczególną uwagę zasługuje FortiGate, czyli zapora sieciowa typu UTM. Aby jednak móc w pełni wykorzystywać jej możliwości musimy posiadać wiedzę na temat wdrażania, korzystania z filtrów oraz reguł FortiGate. Pomóc nam może w tym odpowiednie szkolenie. Jakie? Spróbujmy odpowiedzieć na to pytanie.

 

Firewall creates a safe zone for a workstation. 3D illustration.

FortiGate – czym jest i przed czym może nas uchronić?

FortiGate to nowoczesna zapora sieciowa typu UTM, która daje nam możliwość korzystania z serwera VPN. Dzięki temu wszystkie dane, które wprowadzamy do sieci są bezpieczne. Nie jest to jednak jedyna rola tego urządzenia. Może nam bowiem ono pomóc w ochronie przed złośliwym oprogramowaniem, spamem czy aplikacjami spyware. FortiGate ponadto posiada takie funkcje jak system zapobiegania włamaniom IPS, kontrola komunikatorów, monitoring stron internetowych oraz zaporę ogniową.

Czego powinniśmy nauczyć się na szkoleniu FortiGate?

Jak widzimy, możliwości jakie daje nam FortiGate jest naprawdę sporo. Aby jednak urządzenie to zapewniało nam faktyczne, kompleksowe zabezpieczenie musimy wiedzieć jak je wdrożyć oraz wykorzystywać jego funkcje w codziennym zarządzaniu siecią internetową. Dobre szkolenie powinno przedstawić nam proces instalacji urządzenia oraz jego późniejszą obsługę.

Dlaczego praktyka jest niezwykle ważna?

Jednym ze szkoleń, które uczy nas tego wszystkiego jest kurs organizowany przez VIDA. Firma ta stawia przede wszystkim na praktykę. Uczestnicy odbywają szkolenie w małych grupach, które liczą nie więcej niż 10 osób. Co więcej, każdy z nich otrzymuje urządzenie, na którym może ćwiczyć praktyczne umiejętności i realizować różne scenariusze. To właśnie dlatego szkolenie to jest tak skuteczne. Ćwicząc coś w praktyce zapamiętujemy o wiele więcej niż tylko słuchając o tym w teorii.

Teoria również może nam pomóc

Dobre szkolenie FortiGate powinno jednak mieć również elementy wiedzy teoretycznej, która pomoże nam utrwalić to, czego nauczyliśmy się w praktyce. Z tego właśnie powodu firma VIDA, która organizuje szkolenia tego typu przedstawia na nich swoje realizacje i wdrożenia w firmach klientów. Doświadczeni inżynierowie, którzy odpowiadają na pytania kursantów przekazują cenną wiedzę, dzięki której wykorzystywanie zabezpieczeń FortiGate staje się nagle bardzo łatwe.

Jak więc widzisz szkolenie FortiGate to dobry pomysł, dzięki któremu zdobędziemy odpowiednią wiedzę i nauczymy się jak konfigurować i wdrażać zaporę FortiGate w swojej firmie. Dzięki temu jej dane będą w pełni bezpieczne a pracy nie zakłócą ani wirusy, ani spam. Jeśli chcesz wziąć udział w takim szkoleniu koniecznie odwiedź stronę https://www.vida.pl/szkolenie-fortigate/. Znajdziesz tam wiele cennych informacji na temat kursu, który może ci pomóc.

Podziel się ze znajomymi: