Tania kamera sportowa – co możemy dostać bez przepłacania?

Najtańsze kamery sportowe zakupimy już w cenie poniżej 200 złotych. Oczywiście, zanim zdecydujemy się na konkretne urządzenie, powinniśmy dokładnie zapoznać się z jego opisem oraz funkcjami, aby mieć pewność, że będzie mogło spełnić nasze wymagania.

Dzisiaj tania kamera sportowa nie oznacza jednak wcale złej jakości. Znajdziemy wiele dobrych modeli, które mogą spełnić wymagania początkującego użytkownika. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę.

Zacznijmy od tego, że kamera sportowa w niskiej cenie także może nagrywać materiały w bardzo dobrej jakości – podstawa to rozdzielczość Full HD, ale coraz częściej w niskiej cenie wybierzemy też urządzenia nagrywające 4K. Powinniśmy jednak zwrócić uwagę na to, jaka jest liczba klatek nagrywania w konkretnych rozdzielczościach – zwykle w przypadku tańszych modeli dla 4K liczba klatek nie przekracza 25 na sekundę.

Powinniśmy także zwrócić uwagę na kąt nagrywania – im większy tym lepiej, a także na liczbę megapikseli – nawet niedrogie modele mogą być wyposażone w matryce o kilkunastu megapikselach.

Popatrzymy również na ekran w urządzeniu – im większy, tym łatwiej będzie o podgląd. Zapoznajmy się ze sposobem sterowania kamerą oraz przesyłania danych. Także warto sprawdzić, jak duże karty SD urządzenie jest w stanie obsłużyć. Plusem będzie też długo pracująca bateria.

Na co jeszcze powinniśmy spojrzeć? Warto zobaczyć, co tania kamera sportowa ma w zestawie. Najlepiej, aby wraz z urządzeniem otrzymać szereg dodatkowych akcesoriów, na przykład obudowę do pływania, uchwyty do montażu w różnych pozycjach.

Dużo pomocnych informacji dotyczących tanich kamer sportowych można znaleźć już teraz w sieci – warto zwrócić uwagę na recenzje oraz opisy urządzeń, które dostępne są na licznych stronach. Zamówienie na swoją kamerę także możemy wykonać on-line. Udanych zakupów!

Podziel się ze znajomymi: