Tańsza kasa w 2017 roku

Mamy bardzo dobrą informację dla wszystkich tych przedsiębiorców, którzy mają obowiązek ewidencjonowania sprzedaży przy pomocy urządzenia, jakim są kasy fiskalna.

Mogą oni skorzystać z ulgi podczas jej zakupu, która wynika z art. 111 ust. 4 o podatku od towarów i usług. Zgodnie z zapisem wspomnianej ustawy, podatnicy rozpoczynający ewidencjonowanie obrotu i kwot podatku w obowiązujących terminach, mają możliwość odliczenia od tego podatku kwoty wydanej na zakup każdej z kas fiskalnych, o ile zostały one zgłoszone na dzień rozpoczęcia ewidencjonowania. Ulga wynosi 90% ceny zakupu urządzenia (bez podatku), jednakże nie więcej niż 700 złotych.

To bardzo dobra informacja, gdyż urządzenia fiskalne nie należą do najtańszych sprzętów i ich zakup często obciąża kieszenie młodych przedsiębiorców. W ten sposób, będą oni mogli nieco zaoszczędzić na tym sprzęcie, co z pewnością pomoże im w rozwinięciu biznesu. Trzeba jednak pamiętać o kilku warunkach, które muszą zostać spełnione, aby móc skorzystać z takiej ulgi.

Po pierwsze, podatnik powinien złożyć do naczelnika właściwego urzędu skarbowego pisemne zgłoszenie odnośnie ilości kas rejestrujących oraz miejscu ich używania. Takie zgłoszenie powinno nastąpić jeszcze przed faktycznym terminem rozpoczęcia ewidencjonowania obrotu oraz kwot podatku. Kolejna sprawa dotyczy rozpoczęcia ewidencjonowania, które nie powinno się rozpocząć później niż w ustalonych terminach. Ostatni warunek dotyczy przedstawienia dowodów zapłaty całej należności za kasę fiskalną – fizycznie i tak musimy zapłacić pełną kwotę za takie urządzenie, jednakże ulga zostanie nam później zwrócona, jeżeli wszystkie warunki zostaną odpowiednio spełnione.

Drukarki fiskalne, kasy oraz inne tego typu urządzenia są niekiedy przykrym obowiązkiem, dzięki któremu urząd skarbowy jest w stanie kontrolować działanie firm. W miarę upływu lat urządzenia te stają się coraz bardziej zaawansowane i maksymalnie wspomagają pracę przedsiębiorcy. Jeżeli w wyniku prowadzenia przez nas działalności gospodarczej posiadamy obowiązek do prowadzenia ewidencji obrotu z wykorzystaniem kasy fiskalnej, to warto zaopatrzyć się w jak najlepsze urządzenie tego typu – zwłaszcza, jeżeli możemy otrzymać dofinansowanie w postaci ulgi.

 

Uwaga – artykuł sponsorowany. Tekst nie został przygotowany przez redakcję TechKiller.pl

 

Podziel się ze znajomymi: