Uber dla wiedzy: analiza funkcji i możliwości portalu ccFOUND

Rewolucyjna platforma ccFOUND to, jak określają go twórcy, pierwsza na świecie wyszukiwarka umysłów — przestrzeń, która łączy branżowych ekspertów, pasjonatów i hobbystów, gotowych odpowiedzieć na każde Twoje pytanie! W jaki sposób ccFound „uberyzuje” wiedzę, czyniąc dzielenie się nią łatwiejszym niż kiedykolwiek?

Jakie możliwości ccFOUND daje osobom poszukującym wiedzy?

Możemy się założyć, że pierwszym, co widzi większość z Was po włączeniu przeglądarki jest logo Google’a. I tak, słyszeliśmy o istnieniu Binga — ale nie oszukujmy się, król wyszukiwarek internetowych jest jeden. 

Z googlowaniem jest jednak ten problem, że czasem… trudno znaleźć w ten sposób rzeczywiście interesujące nas informacje. Przebijanie się przez artykuły nie na temat oraz losowe wpisy na forum sprzed piętnastu lat to niekiedy konieczność. Zwłaszcza jeśli trapiące nas pytanie jest bardzo konkretne i wymagałoby specjalistycznej odpowiedzi.

I tu na scenę wchodzi ccFOUND. Projekt, który nie zastąpi Google’a — ale pewnego dnia zacznie rywalizować z Quorą czy Medium. Na pierwszy rzut oka jest to zwykły portal edukacyjny, oparty na formule Q&A — Wy zadajcie odpowiedzi, a eksperci w danej dziedzinie na nie odpowiadają. Ale bliżej niż do wspomnianej Quory jest mu do… Ubera.

Wyobraźcie sobie, że chcecie wrócić wieczorem do domu po wspólnym wyjściu ze znajomymi na miasto. Możecie wsiąść w autobus, którym dotrzecie na bliski Waszego mieszkania przystanek — ale pewnie trochę to zajmie. I, być może, będzie wymagało przesiadki. Kierowca Ubera (lub innej aplikacji, lub taksówki!) zawiezie Was pod same drzwi. W tej analogii Google jest ZTM-em lub MPK-iem, a ccFOUND — Uberem. Przestrzenią, w której nie tylko możecie znaleźć odpowiedzi na Wasze konkretne pytania, ale także macie możliwość:

  • oceniania wpisów ekspertów — oddzielając prawdziwych pasjonatów od tych, co tylko udają; w ten sposób pomagacie innym użytkownikom platformy w znalezieniu naprawdę wartościowych treści!
  • wyszukiwania pytań przy pomocy tagów — możliwe, że ktoś już zadał frapujące Was pytanie! Dzięki banalnemu wręcz w obsłudze systemowi tagów i filtrów z łatwością znajdziecie ekspertów w fascynującej was dziedzinie!
  • tworzenia społeczności — śledząc aktywność najbardziej pomocnych użytkowników i wymieniając się nawzajem Waszą wiedzą możecie razem budować prawdziwą bibliotekę wiedzy — a raczej dobrych pytań i celnych odpowiedzi!
  • kontaktu z ekspertami z całego świata — wszystkie treści na ccFOUND tłumaczone są na bieżąco dzięki wyspecjalizowanym systemom przekładu maszynowego. Język nie ma znaczenia — liczy się wiedza.

A jakie — ekspertom i pasjonatom z każdego zakątka świata?

Platforma ccFOUND została obmyślona w takim samym stopniu dla osób szukających wiedzy, jak i tych, które chcą się nią dzielić. Niezależnie od tego, czy możecie pochwalić się tytułem doktora, czy hobbysty — ccFOUND pozwoli Wam dać się poznać jako eksperci w swoich dziedzinach przed użytkownikami z całego świata. 

Z jednej strony — możecie odpowiadać bezpośrednio na zadawane przez internautów pytania; budując w ten sposób swoją markę ekspercką, a być może także i małą (lub większą) społeczność.

Z drugiej — ccFOUND możecie także potraktować jako swoisty marketplace. Jeśli chcielibyście przebić się ze swoimi produktami e-learningowymi do szerokiej grupy odbiorców, ale nie stać Was na to, aby wypromować swoją ofertę tradycyjnymi kanałami — ta platforma jest dla Was. W ccFOUND możecie tworzyć własne kursy online, sprzedawać e-booki, publikować raporty z interesującej Was dziedziny czy organizować szkolenia i webinary na żywo. A każda udzielona odpowiedź w sekcji Q&A będzie Waszą działalność promować. Jeśli więc szukacie nowego domu dla Waszej e-learningowej działalności — zajrzyjcie na https://ccfound.com/pl!

Podziel się ze znajomymi: