11bit Studios prezentuje nową grę – Beat Cop

Polskie 11 bit Studios, które dwa lata temu podbiło serca graczy fenomenalnym This War of Mine, zaprezentowało nowy tytuł – Beat Cop. Za produkcję odpowiada studio Pixel Crow.

Beat Cop to klasyczny kryminał z lat osiemdziesiątych, w którym wcielimy się we wrobionego w morderstwo detektywa przemierzającego ulice Nowego Jorku. Jack Kelly, bo tak nazywa się nasz bohater, z ważnego detektywa stał się zwykłym krawężnikiem, w dodatku wszyscy bliscy go opuścili, szef nienawidzi, żona wykorzystuje, a mafia chce dopaść.

BeatCop_Screenshots_06

Grafika nawiązująca do stylu pixel art i lekko elektroniczna muzyka tworzą klimat Nowego Jorku i choć do tej pory widzieliśmy tylko jeden zwiastun, to śmiało można stwierdzić, że ten element twórcom może wyjść bardzo dobrze. Połączmy to z klimatem z filmów policyjnych z tamtych lat, czarnym humorem oraz nieliniową fabułą, a otrzymamy wszystko to, czego można oczekiwać od gry z tego gatunku. Nie będzie to jednak klasyczny point-and-click, ponieważ wplecione zostaną również elementy zręcznościowe.

BeatCop_Screenshots_01

Premiera jesienią tego roku na komputerach wyposażonych w systemy Windows, Linux i Mac. Cena w przedsprzedaży wynosi 59,99 zł.

 

Źródło, fot.: BeatCop

Podziel się ze znajomymi: