80% udziałów rynkowych w niektórych krajach dla PlayStation 4

Podczas konferencji Electronics Investor Relations Day 2015, SEO Sony Computer Entertainment – Andrew House, podzielił się ze światem bardzo ciekawymi statystykami rynkowymi na temat sprzedaży obecnej generacji swojej konsoli, czyli PlayStation 4.

PS4-Console
O tym, że PS4 sprzedaje się wprost wyśmienicie i na każdym niemal kroku wyprzedza w zestawieniach konkurencyjnego Xbox One, można było przeczytać już wiele razy, nikt jednak nie spodziewał się, że przewaga będzie aż tak miażdżąca. Jak bardzo sprzedaż wzrosła ostatnimi czasy? Według udostępnionych zestawień, w niektórych krajach konsola Sony zgarnęła niemal 80% rynku.

Dwa mocne punkty jakie oferujemy […] to niezwykle duży globalny zasięg oraz bardzo duży udział rynkowy w krajach poza Europą. Myślę, że zdobywamy już 80% rynku, jeśli chodzi o konsole nowej generacji na tamtych terytoriach.

Jak twierdzi House, takie zmiany rynkowe mogą być dobre, gdyż przyciągną jeszcze więcej potencjalnych wydawców świetnych gier.

A czy Wy w ostatnim czasie wyposażyliście swój salon w nową konsolę? Jeśli tak, dajcie nam znać w komentarzach na co się zdecydowaliście.

 

Źródło, Fot.: DualSHOCKERS

Podziel się ze znajomymi: