AMD prawdopodobnie zawita po raz kolejny w nowej generacji komputerów od Apple’a

macpro_gru

Nie jest tajemnicą, że w obecnej generacji produktów z logo nadgryzionego jabłka w graficznych rozwiązaniach dedykowanych króluje AMD, które wygrało tę batalię z Nvidią. Przykładem może tutaj być chociażby obecnie najwydajniejszy Mac Pro wyposażony w dwa układy AMD FirePro.

Według serwisu Fudzilla i tym razem wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że nowa generacja komputerów Apple’a zostanie wyposażona w układy Czerwonych, a Nvida będzie musiała objeść się smakiem, jeśli chodzi o profity z tego tytułu. Prawdopodobną przyczyną tej sytuacji jest fakt, że najnowsza architektura Polaris jest relatywnie cienka i mała, a przy tym prezentuje świetny stosunek poboru mocy do wydajności przy zachowaniu niskiego zużycia energii, a co za tym idzie, są one również bardzo chłodne. To z pewnością pozwoli nieco poszaleć projektantom z Cupertino, którzy będą mogli zaprojektować niewielki i bardzo lekki, ale za to bardzo wydajny komputer. W karty AMD Polaris mają zostać wyposażone niemal wszystkie komputery firmy Apple czyli MacBook, MacBook Pro, iMac oraz Mac Pro.

amd-polaris

Nie wiadomo, czemu Apple znów postawiło na rozwiązania ze stajni AMD, lecz jest to na pewno bardzo dobra informacja dla firmy, gdyż, jak wiadomo, Amerykanie nie narzekają na sprzedaż swoich urządzeń.

 

Źródło, fot.: fudzillaarchitosh

Podziel się ze znajomymi: