Android Wear 5.1.1 już dostępny dla urządzeń wearable

Firma Google zamieściła właśnie ogłoszenie, że nowa wersja ich systemu dla urządzeń wearable oznaczona numerkiem 5.1.1 zaczęła trafiać na pierwsze kompatybilne produkty. Standardowo już proces aktualizacji będzie się odbywać stopniowo na przestrzeni kilku tygodni.

AndroidWear
Największą i najbardziej oczekiwaną aktualizacją jest dodanie możliwości łączenia się urządzeń, takich jak smartwatch’e z siecią Wi-Fi. Dzięki temu zabiegowi, po podłączeniu naszego zegarka do sieci bezprzewodowej będzie on mógł pozostać w kontakcie z telefonem, nawet gdy Bluetooth będzie wyłączony. Pozwoli to na skorzystanie chociażby z funkcji głosowego wyszukiwania Google. Na chwilę obecną oficjalnie potwierdzono, iż funkcjonalność ta zostanie zaimplementowana w czterech inteligentnych zegarkach – LG Watch Urbane , Motorola Moto 360, Sony Smartwatch 3 oraz Samsung Gear Live.

android-wear-moto-360

Inne funkcje, jakie zostaną dodane wraz z aktualizacją to między innymi „always-on” – dzięki niej nie zgaśnie nam ekran podczas korzystania z jakieś aplikacji, możliwość zmiany rozmiaru czcionek, wykorzystanie emotikonek czy dodanie nowego gestu dla dostępu do kontaktów lub wybranych aplikacji.

Jak więc widać, system dla tak zwanych urządzeń ubieranych od Google staję się coraz bardziej dojrzały oraz funkcjonalny. A jak Wy zapatrujecie się na nową aktualizację?

 

Źródło, fot.: Phone Arenateensystudiostechradar

Podziel się ze znajomymi: