Apple zapowiedziało nowe iPhone'y

Wczoraj odbyła się w San Francisco konferencja firmy Apple, podczas której zapowiedziano kilka dosyć interesujących rzeczy. Jedną z nich są nowe iPhone’y, które mają cechować się przede wszystkim nie znaną wcześniej technologią 3D Touch.

tap_-peek-pop-3d-touch

Oficjalnie zapowiedziano dwa nowe telefony – iPhone 6S i iPhone 6S Plus. O ile z wyglądu za bardzo się nie różnią od poprzedników (inne modele kolorystyczne i wyświetlacz pokryty materiałem Ion-X, który ma być wytrzymalszy od tego obecnie używanego), o tyle już pod obudową zmieniło się bardzo dużo. Przede wszystkim zmieniony został procesor na A9 trzeciej generacji, który ma być nawet o 90% szybszy niż procesor z serii A8 (wykorzystywany w iPhone’ach 6 i 6Plus).

iPhone6s-4Color-RedFish-PR-PRINT

Poprawie uległ również aparat. W 6S i 6S Plus tylny aparat zawierać będzie 12 megapikseli, a przedni zawierać będzie ich 5. Co ciekawe, z przodu zostanie również dodana lampka, dzięki której robienie selfie będzie jeszcze łatwiejsze i przyjemniejsze. Dzięki 12-megapikselowemu aparatowi możliwe będzie nagrywanie filmów nawet w jakości 4K. Co ciekawe, możliwe będzie tworzenie tzw. „żywych zdjęć”. Zdjęcia te mają po prostu działać w formie bardzo krótkich filmów, co zresztą przedstawione jest na filmie poniżej.

Pojawi się również technologia 3D Touch. Poza poprawieniem znanych z modeli 5S i wyższych czytników palców (mają być nawet dwa razy szybsze niż wcześniej), dodany zostanie moduł, dzięki któremu w zależności od tego, z jaką siłą stukniemy w ekran wywoła się inna funkcja. Dla przykładu jeśli po prostu lekko dotkniemy wyświetlacza to wiadomość się podświetli, a jeśli mocno nadusimy to wyświetli nam się okno z odpowiedzią. Apple zapowiedziało, że będzie się starać, by funkcję tę wykorzystywała jak największa ilość deweloperów.

Premiera iPhone’ów 6S i 6S Plus już 25 września, a zamówienia przedpremierowe będzie można składać już od 12 września. Niestety, ale smartfony najpierw dostępne będą jedynie w dwunastu krajach, wśród których nie ma Polski. Sprawdziliśmy jednak, jak ceny będą wyglądać w Wielkiej Brytanii i jak na razie wygląda to mniej więcej tak: 6S 16 GB – 539 funtów, 64 GB – 619 funtów, 128 GB – 699 funtów. W przypadku 6S Plus wygląda to mniej więcej tak: 6S Plus 16 GB – 619 funtów, 6S Plus 64 GB – 699 funtów, 6S Plus 128 GB – 789 funtów.

 

Źródło, fot.: Apple, MacWorld

 

Podziel się ze znajomymi: