ASRock X99 Taichi oraz Fatal1ty X99 Professional Gaming i7 – dwie nowe płyty główne zaprezentowane na targach Computex

asrock-x99-computex-1_w_600

Premiera nowych procesorów Intela z rodziny Broadwell-E  za nami, a producenci płyt głównych oprócz aktualizacji BIOS-a w istniejących płytach X99 postanowili wykorzystać ten moment, aby zaprezentować także nowe modele. Jednym z nich jest firma ASRock, która na targach Comuptex 2016 przedstawiła światu dwie świeżutkie nowości. Przed wami ASRock X99 Taichi oraz Fatal1ty X99.

asrock-x99-taichi

Płyta Taichi bez wątpienia przykuwa uwagę swoim designem. Producent zdecydował się zastosować czarny laminat, który w środkowej części został pomalowany na biało w kształt koła zębatego, co wygląda naszym zdaniem naprawdę świetnie. Biała jest także osłona portów I/O i elementów zintegrowanej karty dźwiękowej. Jak możecie się domyślać, produkt wyposażony jest w podstawkę LGA 2011-3, a za odpowiednie zasilanie procesora odpowiada 12-fazowa sekcja zasilania schowana pod dużym radiatorem. Tak rozbudowa sekcja powinna zapewnić dość solidne możliwości OC. Na laminacie znajdziemy miejsce na osiem banków pamięci DDR4 oraz trzy złącza PCI-Express 3.0 ×16 wzmocnione metalem, a także dwa złącza PCI-Express 2.0 ×1. Za obsługę dysków odpowiedzialne są natomiast porty SATA 6 GB/s w liczbie 10 sztuk wraz z dwoma złączami 32 GB/s M.2 (Ultra M.2), które wspierają NVMe. Tylny panel również jest dość bogato wyposażony, znajdziemy tam między innymi dwa porty USB 3.1, jeden z nich jest typu A, drugi typu C, dwie gigabitowe karty sieciowe oraz łączność bezprzewodową w postaci 802.11 ac WLAN i Bluetooth 4.0.

fatal1ty-x99-gaming-i7

fatal1ty-x99-gaming-i7-1

fatal1ty-x99-gaming-i7-2

Płyta Fatal1ty X99 Professional Gaming i7 skierowana jest głównie do graczy, ale tych, którzy lubią także bawić się w OC. Jej wygląd, mimo że płyta zawiera w nazwie słowo „Gaming”, jest dość, powiedziałbym, stonowany. Całość jest czarna z widocznymi gdzie niegdzie czerwonymi akcentami na samym laminacie oraz na radiatorach. W samej specyfikacji jest niewiele zmian względem modelu Taichi, gdyż płyty zdają się dzielić ten sam laminat. Fatal1ty X99 jest jednak doposażona między innymi w układ dźwiękowy Creative Sound Blaster Cinema 3, a więc lepszej jakości niż w Taichi, oraz w dwa przyciski obecne na płycie tj. power oraz reset.

Na razie nie wiemy, kiedy obie płyty główne trafią do sklepów, lecz znamy ich ceny, a te są naprawdę zachęcające. Zakup Fatal1ty X99 Professional Gaming i7 do wydatek rzędu 259 dolarów, X99 Taichi to 219 dol. To czyni je jednymi z najtańszych modeli dla podstawki 2011-3, które dodatkowo są naprawdę bardzo dobrze wyposażone.

 

Źródło, fot.: techpowerup

Podziel się ze znajomymi: