ASUS Maximus VIII Impact, czyli mikrus na wypasie

Procesory Intel Skylake zdążyły na dobre zadomowić się na rynku, a wraz z nimi płyty główne przeznaczony na nową podstawkę 1151. Do sieci wyciekły właśnie zdjęcia kolejnej płyty firmy Asus, tym razem jest to konstrukcja w formacie ITX, przeznaczona jednak dla najbardziej wymagających użytkowników.

ASUS Maximus VIII Impact, bo tak nazywa się ten wypasiony mikrus, pojawiła się znienacka w holenderskiej porównywarce cen. Na poniższych zdjęciach widoczne są charakterystyczne dla serii Impact pionowe płytki drukowane, na których znalazło się miejsce między innymi dla sekcji zasilania czy karty dźwiękowej. Ponadto na laminacie samej płyty głównej również sporo się dzieje, do naszej dyspozycji oddano bowiem dwa banki pamięci typu DDR4, pracującej w trybie dual-channel. Dalej mamy dostępny jeden slot PCI-E x16, 4 złącza SATA 6 GB/s oraz jedno U.2 (dla dysków wykorzystujących protokół NVMe), minusem może być jednak brak slotu M.2. Panel input/output również prezentuje się zacnie, 4 × USB 3.0, 2 × USB 3.1 (zarówno w wariancie A jak i C), Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac, gigabitowy prost LAN, HDMI, znalazło się nawet miejsce na wyświetlacz diagnostyczny wraz z dedykowanymi przyciskami, które mogą pomóc podczas OC procesora.

Mimo tego „przecieku” nie wiemy, kiedy ani w jakiej cenie nowy produkt Asusa zadebiutuje na rynku. Sądząc jednak po kwotach, za jakie można było nabyć poprzednie modele, tanio nie będzie.

 

Źródło, fot.: hardwareluxx.de

Podziel się ze znajomymi: