Asus VivoWatch i bateria wytrzymująca aż 10 dni na jednym ładowaniu

Już na początku roku pojawiły się plotki, jakoby Asus miał wprowadzić do swojej oferty wearable nowe urządzenia, a dokładniej kolejny zegarek, którego cechą charakterystyczną miała być długa praca na baterii.

Pełna nazwa zegarka to VivoWatch, jest on z założenia przeznaczony dla trochę innej grupy odbiorców aniżeli starszy brat ZenWatch i już po samych zdjęciach produktu możemy wnioskować, iż skierowany on będzie do osób aktywnych fizycznie.

ASUS-VivoWatchNajważniejszą cechą nowego wearable od tajwańskiego producenta jest wyżej wspomniana długość pracy na jednym ładowaniu. Ta ma wynieść aż 10 dni, co przy obecnym standardzie na poziomie 1-2 dni jest świetnym wynikiem.
Z posiadanych na chwilę obecną informacji inteligenty zegarek wyposażony jest w czujnik monitorujący bicie serca oraz fazy snu, niestety szczegółowa specyfikacja pozostaje tajemnicą, wiadomo jednak iż nie będzie on pracował pod kontrolą systemu Android Wear, lecz w oparciu o autorskie rozwiązanie Asusa.

VivoWatch posiada czarno-biały wyświetlacz wraz z zieloną diodą powiadomień. Całość zamknięta jest w kopercie wykonanej ze stali nierdzewnej. Taka budowa zapewni odporność na wodę i kurz potwierdzone certyfikatem IP67.

Cena oraz data premiery nie została póki co ujawniona, nie zdradzono też ani słowa na temat kompatybilności z innymi urządzeniami i systemami mobilnymi.

 

Źródło, fot.: Ubergizmo

Podziel się ze znajomymi: