Batman: Arkham Knight bez wsparcia dla SLI oraz Crossfire

Batman-Arkham-Knight

Batman Arkham Knight to gra, na którą czekało wiele osób, zarówno posiadaczy konsol, jak i PC. O ile Ci pierwsi grali bez przeszkód, o tyle Ci drudzy wylali wiadro pomyj na producentów za słabą, wręcz niegrywalną wersję na komputery osobiste.

Po takim obrocie sprawy grę wycofano ze sprzedaży na platformę PC i obiecano liczne poprawki. Niedawno Batman wrócił na półki sklepowe i pojawiły się kolejne problemy. Jednym z nich jest bez wątpienia brak jakiegokolwiek wsparcia dla technologi multi-GPU, czy to SLI, czy też Crossfire. Stanowisko w tej sprawie zajęło samo studio i wydawnictwo Warner Bros, wypowiadając się tymi słowami:

Pomiary wydajności, jakie udało nam się wykonać podczas testowania konfiguracji multi-GPU pokazały, że wzrost wydajności jest niewielki i tak naprawdę nieznaczący, a mógł bym wprowadzić tylko jeszcze więcej problemów podczas rozgrywki. W obliczu takiej sytuacji byliśmy zmuszeni wstrzymać prace nad wsparciem dla technologi SLI oraz Crossfire, jest nam z tego powodu niezmiernie przykro i bardzo za to wszystkich przepraszamy.

 

Źródło, fot.: gamespot

Podziel się ze znajomymi: