Battalion 1944 – strzelanka, dzięki której wrócimy do czasów II wojny światowej

battalion-1944

Gier akcji, w których naszym głównym zdaniem jest strzelanie do pojawiających się wrogów, z pewnością nie brakuje, aczkolwiek zauważyć można, że od pewnego czasu ulegają on trendowi na nowoczesne technologie. Co to znaczy? Wystarczy spojrzeć na takie pozycje jak chociażby Crysis czy najnowsze odsłony Call of Duty. Tam producenci prześcigają się w wyposażaniu nas w coraz to nowsze śmiercionośne zdobycze techniki, które mają za zdanie ułatwić nam likwidację wrogów.

Na horyzoncie pojawiała się jednak „nowa nadzieja” na powrót do starych dobrych czasów. Gracze coraz częściej z łezką w oku wspominają takie produkcje jak Call of Duty 2 czy pierwszy Medal of Honor, których akcja osadzona była w czasach drugiej wojny światowej. Na Kickstarterze wylądował projekt, który ma zabrać nas z powrotem do tego okresu, a jego tytuł brzmi Battalion 1944. Dewloper Bulkhead Interactive poprosił społeczność o 100 tys. funtów na produkcję tytułu i wielce prawdopodobne, że im się powiedzie, ponieważ na 27 dni do końca zbiórki mają już na swoim koncie ponad 78 tys. funtów.

Battalion 1944 powstanie w oparciu o silnik graficzny Unreal Engine 4, a sama rozgrywka skupić ma się przede wszystkim na trybie multiplayer, w którym dostępne będą takie tryby rozgrywki jak Capture the Flag, Deathmatch oraz Dominacja. Gra pojawi się na trzech platformach PC, PlayStation 4 oraz Xbox One.

 

Źródło, fot.: kickstarter

Podziel się ze znajomymi: