BBC pozwane przez twórców GTA za stworzony o nich dokument

W marcu tego roku, sieć obiegła informacja, że stacja telewizyjna BBC ma zamiar stworzyć film dokumentalny o twórcach serii Grand Theft Auto, w której odtwórcami głównych ról mają być, między innymi Daniel Radcliffe i Bill Paxton. Jak się jednak okazuje, produkcja może nie ujrzeć światła dziennego.

gta-v

Wszystko to za sprawą studia Take-Two Interactive, które jest częścią Rockstar Games. Złożyli oni bowiem pozew wobec brytyjskiej stacji. Powodem takiej sytuacji jest fakt, iż developerzy nie zgadzają się z fabułą dokumentu, ponieważ jest ona w dużej mierze oparta na książce Jacked: The Outlaw Story Of Grand Theft Auto, a ta raczej luźno opiera się na faktach i może przedstawić twórców w złym świetle, co nie jest prawdą, to z kolei może się negatywnie odbić na ich postrzeganiu.

Oficjalne stanowisko Rockstar Games brzmi:

Naszym celem jest to, aby upewnić się, iż nasze marki nie są nadużywane przez BBC podczas opisywania nieoficjalnych, rzekomych wydarzeń, jakie mają miejsce w Rockstar Games. Staraliśmy się skontaktować wielokrotnie ze stacją BBC w celu rozwiązania tej sytuacji lecz bezskutecznie. Naszym obowiązkiem jest ochrona naszych własności intelektualnych, więc musieliśmy podjąć zdecydowane kroki.

BBC nie skomentowało zaistniałej sytuacji i nie jest jasno powiedziane czy pozew pod ich adresem zmieni cokolwiek podczas produkcji wspomnianego wyżej filmu.

 

Źródło, fot.: neowin

Podziel się ze znajomymi: