Beat Cop – gra w klimacie klasycznych filmów akcji na gameplay'u

beat-cop

Pamiętacie jeszcze takie seriale z lat 80. jak Policjanci z Miami, Kojak, Miami Vice czy Magnum? A może świetnie bawiliście się na filmie Brudny Harry? Jeśli tak to na horyzoncie wyrasta gra, która może was przyciągnąć przed monitory.

Beat Cop to przygodówka point-and-click powstająca w wyniku połączenia sił dwóch polskich studiów: 11 bit studios (twórcy This War of Mine) oraz Pixel Crow. Gra opowiada o przygodach oskarżonego o zabójstwo detektywa, który został wrobiony w całą tę sytuację, lecz mimo to traci on swoją pozycję w policji i zostaje zdegradowany do najniższego stopnia. Dumny glina nie będzie jednak stać z założonymi rękoma i postanawia wyjaśnić całą stację, lecz na drodze staje mu jeszcze mafia, wściekła żona oraz szef, który nie pała do niego sympatią. Produkcja ma garściami czerpać z dobrodziejstw lat 80., a z ekranu powinien wylewać się litrami klimat Nowego Jorku tamtych czasów. Twórcy zapowiadają ponadto bardzo rozbudowaną, wciągającą i przede wszystkim nieliniową fabułę, okraszoną oczywiście czarnym humorem. Beat Cop może przyciągać jeszcze jednym aspektem, którym bez wątpienia jest pixelartowa grafika dodająca całości niezwykłego uroku.

Dzięki serwisowi IGN oprócz samych zapowiedzi możemy się cieszyć również z 18-minutowego zapisu rozgrywki, który został zaprezentowany na PAX East. Dzięki temu materiałowi możecie sami wyrobić sobie zdanie na temat gry, a także poczuć i zrozumieć zamysł twórców.

 

Źródło, fot.: ign

 

Podziel się ze znajomymi: